Character.ai přináší skupinový chat. Popovídejte si spolu s přáteli s hvězdnými avatary

20. 10. 2023 | Petr Michl
Jaké by to bylo popovídat si spolu s Elonem Muskem a Markem Zuckerbergem o MMA? Na Character.AI to můžete udělat. AI chatbot nově nabízí skupinové pokecy s přáteli a vybranými AI avatary z řad nejen význačných osobností.


Zdroj: Character.ai 

Character.ai pokračuje ve svém vymezování jako velký jazykový model generativní AI, která je určen primárně pro zábavu. Pro své předplatitele nabízí možnost skupinového chatu. S funkcí The Character Group Chat mohou uživatelé „vytvořit skupinový chat pouze s jejich oblíbenými postavami s umělou inteligencí nebo může obsahovat kombinaci lidí i společníků s umělou inteligencí“.

Bláznivá party teoretických fyziků“ tak může zahrnovat chat s Albertem Einsteinem a Stephenem Hawkingem najednou. Škála AI avatarů osobností ale zaručuje, že různé kombinace nemusí zahrnovat jen scénáře, jak ze sequelu k seriálu The Big Bang Theory. K pokecu o životě můžete přizvat antická božstva, zpěvačky Billie Eilish, Nicky Minaj, Taylor Swift nebo Arianu Grande, královnu Alžbetu II., Beatles, nespočet herních charakterů, ale k pokecu o MMA můžete pozvat klidně i Elona Muska a Marka Zuckerberga. 


Ukázka rozhovoru s Nikolou Teslou. Zdroj: Character.ai

Skupinový chat bude ze začátku dostupný pouze v mobilní aplikaci Character.AI pro iOS a Android, na desktop dorazí později. Tyto aplikace dohání v USA i ChatGPT. Má téměř 30 milionů aktivních uživatelů měsíčně po celém světě a přibližně 7 milionů v USA. Níže můžete vidět srovnání vývoje návštěvnosti na desktopu a mobilním webu pro Character.ai, Bard a ChatGPT (od Open AI), překvapivě vede první jmenovaná platforma. Zdroj: Similarweb

Character.ai je nesmírně zábavný. Má ale malé kontextové okno limitované na 200 tokenů. Pro srovnání: ChatGP-3 má kontextové okno pro 2048 tokenů, GPT-4 pro 8 tisíc tokenů, až 32 tisíc tokenů má nabídnout ChatGPT Enterprise a Claude 2 disponuje až 100 tisíc tokeny. I z toho důvodu se s výjimkou rychlých brainstormingů nehodí moc na práci. Zatímco mnoho uživatelů (včetně těch firemních) platí za ChatGPT jednoduše z toho důvodu, aby jim neujel pracovně vlak, možností zábavy na internetu zdarma je nespočet.

I to jeden z důvodů, proč hledá Character.ai každou vhodnou funkci, která by mohla uživatele přesvědčit k pořízení prémiového předplatného za 10 dolarů. Nikterak překvapivě je skupinový chat právě jednou z nich.

Tip redakce

Character.ai je možná nejzábavnější LLM s generativní AI. Jde o konverzační aplikaci, která vám dovolí chatovat s kýmkoliv od Harryho Pottera přes Cristiana Ronalda po Nikolu Teslu.Chcete se dozvědět více? Přečtěte si náš článek.   

 

Chat s 28 hvězdnými avatary (dokonce po vzájemné domluvě s celebritami a jejich konsensuálním trénování) nedávno uvedla v testovací alfa verzi Meta. Zjistěte, kdo všechno mezi hvězdy s globálním leskem patří

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: