Chcete číst The New York Times zadarmo? Můžete, ale jen několik článku za měsíc

22. 3. 2012 | BD
Přečíst si za měsíc na stránkách The New York Times alespoň deset článků? Od dubna už to nepůjde bez zaregistrování a poplatku.

Po roce fungování zpoplatněného obsahu se jeden z největších amerických deníků rozhodl trochu přitvrdit. Prozatím byla hranice mezi čtením zadarmo a za peníze na dvaceti článcích měsíčně. To ale skončilo. Vedení novin se rozhodlo radikálně seříznout množství volně přístupného obsahu. A to rovnou o polovinu.

Od spuštění placeného přístupu eviduje deník skoro půl milionu předplatitelů. Každý z nich měsíčně zaplatí mezi 15 a 35 dolary podle toho, zda se jedná o verzi pro chytré telefony, tablety nebo o veškerý digitální obsah. Předplatitelé tištěné verze deníku mají k digitálnímu obsahu automaticky volný přístup.

Čtenáři ale už přišli na způsob, jak se dostat k článkům bez placení i po překročení měsíčního limitu. Funguje to ale jen u textů, na které je odkaz na blogu, vyhledávači nebo na sociální síti. Na Twitteru byl z důvodu volného přístupu k obsahu The New York Times dokonce zaveden speciální účet, který zveřejňuje odkazy na články a tím pádem i neplacený přístup k obsahu.

Deníky jako NY Times nebo Boston Globe zpoplatněním digitálního obsahu nejen zvyšují své příjmy, ale snaží se i zvýšit prodávanost tištěných vydání. Existují speciální balíčky, které obsahují kromě digitálního předplatného i tištěné vydání nedělních novin, a cena je výhodnější než samotné předplatné digitálního obsahu.

Narozdíl od Slovenska a Slovinska, kde funguje kolektivní systém placeného obsahu Piano, čeští vydavatelé prozatím odmítají společně vybírat od čtenářů měsíční polatek a placený obsah je tak u nás spíše výjimečný.

Zdroj: www.mashable.com

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: