Chytré ponožky od Netflixu vypnou televizi, pokud usnete

22. 12. 2015 | Kateřina Tauchenová
Usínáte u televize a uniká vám proto oblíbený pořad? Díky chytrým ponožkám od Netflixu už se vám to nestane. Pokud usnete, samy totiž vysílání pozastaví.

Ten pocit známe všichni. Sedneme si utahaní z práce k televizi, pustíme si oblíbený seriál a … probudíme se o tři epizody později, aniž bychom měli tušení, co se za tu dobu stalo. Taková situace dokáže zkazit večer nejednomu z nás. Internetová televizní společnost Netflix se proto rozhodla svým příznivcům v s tímto nešvarem pomoci, a to prostřednictvím speciálních ponožek, které zastaví sledovaný pořad právě ve chvíli, kdy divák usne.

Mechanismus jejich fungování popisuje Netflix na svém webu:

Mechanismus našeho systému detekce spánku je založen na oblíbené metodě zvané aktigrafie. Akcelerometr zabudovaný v ponožkách zaznamená, pokud se na delší dobu přestanete hýbat, a dá signál vaší televizi, aby pozastavila Netflix. Těsně před tím, než ponožky signál k pozastavení pořadu vyšlou, upozorní vás na něj rozsvícením červeného LED světýlka v lemu ponožky. Pokud se po jeho rozsvícení pohnete, ponožky signál k pozastavení nevyšlou.

Akcelerometr je velice citlivý i na nepatrné pohyby, takže dokáže rozpoznat, kdy nehýbete pouze proto, že jste zabraní do sledování pořadu, a kdy jste skutečně usnuli."

Chtěli byste si takové ponožky koupit? V tom případě budete zklamaní. Netflix je totiž neprodává. Na svém webu vám ale poskytne podrobný návod, jak si je krok za krokem vyrobit. A to včetně návodu na jejich upletení se vzorem vašeho oblíbeného pořadu. 

Návod obsahuje osm kroků, na jejichž počátku vás Netflix upozorní, co vás vlastně čeká:

Vyrábění ponožek zahrnuje trochu pletení a trochu práce s elektronikou. Pokud pletení není zrovna vaše parketa, požádejte o pomoc zručnějšího kamaráda/ku, nebo jednoduše použijte některé z ponožek, které máte doma. K sestavení senzoru budete potřebovat rozumět elektronice a programování a také umět používat pájku"

Troufnete si na to? Pokud ano, vítězství v pomyslné soutěži o nejoriginálnější vánoční dárek je letos rozhodně vaše.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: