Čína v roce 2010 uzavřela 1.3 milionu webových stránek

14. 7. 2011 | ZeB
Čína uzavřela od roku 2009 do roku 2010 více než 40% webových stránek. I přes to trvá Čínská akademie společenských věd na tom, že je v Číně vysoká úroveň svobody internetu.

Čína uzavřela od roku 2009 do roku 2010 více než 40% webových stránek, které mají sídlo v Číně. Tato zpráva vychází ze studie Čínské akademie společenských věd, což je státem podporovaný think tank.

I přes to, že bylo uzavřeno 1.3 milionu čínských stránek, studie trvá na tom, že je v Číně vysoká úroveň svobody internetu.

„Znamená to, že je náš obsah čím dál tím silnější, zatímco náš dohled je stále přísnější a regulovanější,“ uvedl čínský vědec Liu Ruinsheng pro BBC.

Čínská vláda zpřísnila pravidla pro webové stránky i obsah, který se na nic vyskytuje. I když čínská ústava zaručuje svobodu projevu, vláda může vypnout webové stránky v případě, že jejich obsah považuje za nevhodný, a to pod záminkou „podvracení státní moci“.

Skupiny, které brání lidská práva, nazvaly toto úsilí velkým čínským Firewallem. OSN prohlásila v červnu odpojování lidí od internetu za porušování lidských práv.

Zdroj: www.mashable.com
 

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: