Co lidé na Heurece nejčastěji vyhledávali v loňském roce? Toužili po iPhonu a hledali dětské respirátory

26. 1. 2022 | redakce
Vyhledávání na Heurece je barometrem spotřebitelských tužeb. V Česku porazil iPhone dětský respirátor FFP2, na Slovensku byly potřeby spotřebitelů citelně jiné.

Leden je ideálním měsícem k tomu si vyhodnotit, co české a slovenské domácnosti sháněly v loňském roce na Heurece nejčastěji. Takže o co jsme se v e-shopech zajímali nejvíce? Byla to předposlední verze mobilního telefonu iPhone a dětský respirátor.  Nejčilejší měsíc z pohledu vyhledávání byl listopad a prosinec, tedy Vánoce, nejméně lidé vyhledávali před létem a během něj. Nákupní rádce Heureka.cz přinesl shrnutí nejčastěji hledaných výrazů na Heurece v uplynulém roce.

I když se nejedná o nejnovější verzi, nejčastěji se ve vyhledávání objevil model iPhone 12. „Většinou totiž po uvedení nového modelu (což byl v roce 2021 iPhone 13) vždy mírně klesne cena těch předchozích,” vysvětluje Michal Buzek, šéf analytiků nákupního rádce Heureka.cz a pokračuje: “V průběhu celého roku se lidé nejvíce zajímali kromě iphonů o dětské respirátory, tablety, lednice či televize. Například v lednu byly jednoznačným vítězem vyhledávání boby.” 

 

Slováci pandemií “žili” víc, vyhledávali hlavně různé typy respirátorů

Zajímavé srovnání přináší pohled na dvacítku nejhledanějších výrazu u našich slovenských sousedů. I vlivem neustále se měnících doporučení ohledně vhodnosti jednotlivých typů respirátorů se ve vyhledávání Heureky nejčastěji objevují právě různé typy respirátorů. S pandemií souvisela také hledání oximetrů, trochu překvapivě je jedním z nejhledanějších výrazů CBD olej. 

Vzájemné česko-slovenské porovnání nabízí tabulka níže. 


Zdroj: Heureka. 

Štítky dokumentu: E-Commerce Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: