Co se děje ve lví kleci v Cannes? Grand Prix získala fotbalová kampaň na dárcovství orgánů

19. 6. 2013 | Bednářová Daniela
Jak od Pepíka Hnátka z Okresního přeboru - dárcovské srdce bije pořád za jeden fotbalový klub. Kampaň fotbalového klubu na podporu dárcovství orgánu si z Cannes odváží Grand Prix.

Ve francouzské Cannes má po filmech svůj festival i kreativní reklama. Jubilejní 60. ročník Cannes Lions International Festival of Creativity je v plném proudu a v několika kategoriích jsou již známí i vítězové.

Skončila již i soutěž mladých lvů v kategorii media, ve které čeští zástupci v posledních letech excelovali. Kamila Janečková a Jakub Hodboď ale letos z Cannes další sošku nepřivezou.Česká republika ale i bez lvíčat zvládla zanechat na světoznámém festivalu svoji stopu. Alespoň v rámci shortlistů.

Agentura Leagas Delaney se dostala na shortlist kategorie Direct díky kampani Rajec vodní podtácky „Příroda se probouzí“. Podtácky, které se vybarví, když na ně stéká voda ze sklenice, uspěly už na letošním Louskáčku.


Dále se na shortlist probojovala agentura FleishmanHillard s kampaní Hledáme rodiče a také Starcom Mediavest Group s kampaní pro Fidorku.


Kdo jsou vítězové? Pojďte se podívat na několik vybraných vítězných kampaní v kategorii Promo & Activation:

Brazilská pobočka reklamní agentury Ogilvy & Mather má na svědomí kampaň pro Dove Real Beauty Sketches (za tu získala ve stejné kategorii Zlatého lva), ale Grand Prix si z Cannes odváží v kategorii Promo & Activation za zcela jinou kampaň - Immortal fans (Nesmrtelní fanoušci). Záměrem této kampaně bylo zvýšit počet lidí, kteří se zaregistrují jako dárci orgánů. Cílovou skupinou byli fanoušci brazilského fotbalového klubu Recife a propojení těchto dvou složek se více než zdařilo. Ve spotech, které byly součástí kampaně, skuteční čekatelé na orgány slibují, že jejich transplantované srdce bude i nadále bít za milovaný sportovní klub, že jejich plíce za něj budou dále dýchat a oči budou sledovat všechny zápasy. 


A výsledek? Přes 50 000 lidí si nechalo udělat dárcovskou kartu, celkově vzrostl počet transplatací o 54 % a hlavně spousty zachráněných lidí, včetně všech, kteří vystupovali ve spotech na klubové dárcovství.

Mezi držiteli Zlatého lva v kategorii Promo & Activation jsou i dvě “vesmírné kampaně”. Jedna od Axe - AXE Apollo od britské agentury BBH, kde přes AXE Apollo Space Academy pošle společnost do vesmíru 23 lidí. Do soutěže o to stát se astronautem se zapojilo přes půl milionu lidí, ti obdrželi přes 5 milionů hlasi a Axe Apollo se stalo nejprodávanější vůní společnosti.Druhá vesmírná kampaň byla od Toyoty a americké pobočky SAATCHI & SAATCHI - Tundra Space Shuttle Endeavour, ve které pomocí pick-upu Toyota Tundra stěhovali Američané vesmírný raketoplán Endeavour.


Na video z průběhu úspěšného tažení se podívalo na YouTube přes milion lidí a na Twitteru bylo v souvislosti s touto akcí zaznamenáno 121 milionů impresí. Také prodeje Tundry vzrostly (o 22 %).

Zdroje: www.adweek.com, www.canneslions.com

 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: