Co udělá Apple s tím obrovským balíkem peněz?

20. 3. 2012 | Bednářová Daniela
Diamantový Apple Store by akcionářům neudělal takovou radost jako příslib vyplacení 45 miliard dolarů.

Apple se rozhodl, že za vydělané peníze nepošle skupinu lidí na Měsíc a nenechá je tam postavit luxusní hotel a několik let tam žít, ale přišel na to, že dá peníze akcionářům.

Co se 100 miliard dolarů? Tuhle otázku teď řešil gigant Apple. Portál Mashable sice nabízel řadu různých možností, ale meditační místnost pro generálního ředitele Tima Cooka asi neprošla mezi užší výběr.

Peníze se Apple rozhodl dát svým akcionářům v podobě dividend. Je nutné podotknout, že tak naposledy učinil v roce 1995. Současná hodnota jedné dividendy bude 2,65 dolaru za akcii. S vyplácením akcionářů hodlá Apple začít v červnu letošního roku. Tak to alespoň bylo oznámeno v pondělním prohlášení společnosti.

Dále má v plánu na konci září zahájit program odkupování akcií celkem za 10 miliard dolarů. V průběhu následujících tří let tak hodlá Apple za dividendy a odkup akcií vynaložit 45 miliard dolarů.
Vyplácení peněz akcionářům ale nebylo první věcí, kterou se Apple se svým jměním rozhodl udělat. “Investovali jsme nějaké peníze do vývoje a výzkumu, také do akvizic, otevření nových prodejen, strategických záloh a kapitálových výdajů v rámci řetězce dodavatelů a v neposlední řadě do budování infrastruktury,” uvedl generální ředitel společnosti Apple Tim Cook.

Dát “přebytečné” peníze akcionářům je to, co od prosperujících firem lidé očekávají a jsou za to rádi. Podobnou strategii zvolily i jiné společnosti - například Dell a Exxon Mobil, ale to bylo ještě před ekonomickou krizí.

Zdroj: www.mashable.com

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: