Coca-Cola Bio Cooler: Lednička, co chladí i bez elektřiny

9. 6. 2014 | Petr Michl

Nový stroj na štěstí z dílny Coca-Coly je cool - a to ve více smyslech slova, je totiž lednicí. Leo Burnet Colombia vyvinula ve spolupráci s Mezinárodním centrem fyziky v Bogotě Bio Cooler,  lednici, která chladí i bez pomoci elektřiny.

V Kolumbii je totiž mnoho míst, kde je nesnesitelné vedro. Normálně by si člověk ulevil alespoň pomocí studeného nápoje. Bez elektřiny vám ale běžné ledničky fungovat nebudou. Právě proto Coca-Cola přinesla do malého městečka Aipar ledničku, která žádnou zástrčku nepotřebuje. Bio Cooler má na vrchu hlínu s rostlinami. Když se rostliny zalijí a svrchu na ně září slunce, dochází k vypařování vody - její kapalné skupenství se mění na plynné. Zrcadlo uvnitř zařízení pak vodu sráží zpět na kapalinu, která chladí. Dle Coca-Coly celý mechanismus funguje tím lépe, čím větší je horko. Podrobnější vysvětlení najdete ve videu níže.

Ano, můžeme mít námitky, že studený nápoj pomůže v opravdové výhni jen na chvíli a že beduíni na poušti pijí ke zchlazení a osvěžení teplý čaj. Ano, voda je lepší než sladká limonáda. Toto ale není humanitární akce. Coca-Cola dopřála obyvatelům Aiparu luxus, pro který do té doby museli podstupovat mnohahodinovou cestu do města pro led. Asijská kampaň s alternativními uzávěry, které mohou PET lahvím nalézt nové uplatnění po jejich dopití, ukazuje, že značka již dávno není jen výrobcem limonád. Ve svém misi za šířením štěstí se stává třeba i konkurencí Přemka Podlahy. A vlastně to není vůbec špatně.

Zdroj: Ads of The World


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: