Coca-Cola dává svým lahvím druhý život

2. 6. 2014 | Petr Michl
Udělejte si z lahve od Coca-Coly vodní pistoli, ořezávátko nebo štětec. Coca-Cola startuje v Asii aktivační kampaň 2nd Lives, která dává vypitým PET lahvím nové použití se sérií 16 inovativních uzávěrů.

PET láhve jsou ekologickým problémem. Ačkoliv se v mnoha zemích recyklují, přesto nezanedbatelně přispívají k vršení plastových odpadů. Coca-Cola nyní v rámci Asie startuje sérii kampaní, které s tím chtějí něco udělat. Vypitým lahvím Coca-Coly dávají nové použití se sérií 16 uzávěrů. Díky nim se ze staré láhve mohou stát třeba ořezávátka, rozprašovače na vodu, činky nebo štětce.Aktivační kampaň 2nd Lives" vznikla ve spolupráci s Ogilvy & Mather China jako součást globálního programu udržitelnosti. Prvně byla spuštěna v průběhu března ve Vietnamu v Ho Či Minově městě, předpokládá se přitom, že do konce roku bude v zemi rozdáno na 40 tisíc sad inovativních uzávěrů. Stejný model postupné distribuce bude následovat i na dalších vybraných asijských trzích, například v Indonésii a Thajsku.

Tato myšlenka je atraktivní v globálním měřítku, a může být proto napodobena na dalších trzích i mimo Asii. Unikátní uzávěry lahví mění chování spotřebitelů a jejich myšlení s neuvěřitelně jednoduchým a přitom chytrým nápadem. Není to o hi-tech možnostech, jen o kreativním způsobu přemýšlení," řekl výkonný ředitel Ogilvy & Mather Beijing, Juggi Ramakrishnan, portálu digitalmarket.asia. Kdo ví, třeba se tak série uzávěrů dostane i k nám do České republiky - tedy do země následovníků Přemka Podlahy, kde plastové láhve nachází nová uplatnění v každém druhém hobby pořadu a staví se z nich třeba i skleníky".

Zdroje: coca-colacompany.com, digitalmarket.asia

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: