ČSOB úspěšně straší tříminutovým hororem Mrknětenanašenovévideo.exe

20. 5. 2016 | Petr Michl
Také nemáte rádi, když vás někdo poučuje? Podívejte se na Mrknětenanašenovévideo.exe a uvidíte, že poučky o internetové bezpečnosti mohou být strašidelně zábavné.Také nemáte rádi, když vás někdo poučuje? Většina lidí to nesnáší, přestože v duchu moc dobře ví, že by měli poslouchat a že řečené rady jsou pro jejich dobro. I to je možná důvod, proč tak velké množství lidí nezvládá ani základy internetové bezpečnosti. Připomenout je poutavou formou dokázalo video ČSOB Mrknětenanašenovévideo.exe.

To bylo natočeno agenturou SYMBIO, která po vyjasnění konceptu dostala od klienta velkou volnost. Během dvoudenního natáčení pak vznikl krátký, téměř horrorový příběh. „Dveře starého činžákového bytu zde zároveň symbolizují bránu k vašemu soukromí,” vysvětluje Radovan Kuštek z ČSOB a upřesňuje: „Kromě velkého počtu zhlédnutí a pozitivních reakcí nám dělá radost hlavně to, že video předalo hlavní myšlenku - a sice, že nikdy nevíte, co na vás na internetu může čekat.”

Video doplňuje řízný voiceover Pavla Rímského a dramatická hudba podtrhuje scény poukazující na nejznámější triky internetových podvodníků - od nalákání na lechtivý obsah přes falešné stránky internetového bankovnictví s podobnou, nikoliv však identickou, URL až po nutění lidí k otevření souboru s příponou „exe". Takovýto styl vzdělávání evidentně diváci kvitují s povděkem. Počet zhlédnutí na YouTube se již blíží 280 tisícům.  

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.