Novinky na Instagramu: sledování hashtagů a příspěvky do Stories starší než 24 hodin

15. 11. 2017 | Kristýna Vozková
Na Instagram Stories můžete nyní zveřejnit příspěvky starší než 24 hodin. Instagram také nově testuje možnost sledování hashtagů, díky které byste už nikdy nemuseli vyhledávat vaše oblíbené hashtagy ručně.  

Jak by se vám líbila možnost sledovat na Instagramu hashtagy? Právě tuto funkci v současné době Instagram testuje. A díky Pippě Akram, která si jí všimla a nasdílela screenshot na svém Twitteru, se můžete sami podívat, co si pro nás Instagram nachystal. Po kliknutí na vámi zvolený hashtag se zobrazí možnost sledovat”. Díky té by uživatel měl mít možnost sledovat top příspěvky a Stories, které byly pod tímto hashtagem publikované.

V současné době je možné na Instagramu sledovat pouze jiné uživatele. Uživatelé si tak musí hashtagy vyhledávat ručně a nemají takový přehled o svých oblíbených tématech.  Twitter nabízí aplikace jako TweetDeck nebo Hootsuite, Instagram v tomto ohledu zatím pokulhává. Díky funkci sledování hashtagů by však mohl tuto mezeru vyplnit a zároveň by měl možnost změnit způsob, jakým je Instagram využíván. Sledováním hashtagů by uživatelé získali lepší přehled o tématech, která je zajímají, a měli možnost dozvědět se z Instagramu o novinkách ve světě, které ostatní uživatelé nejčastěji sdíleli.

Zatím však není jisté, zda se tato funkce spustí globálně. Instagram již dříve na menších skupinách uživatelů nové funkce, které poté nebyly zveřejněny. Tento upgrade by však mohl pro Instagram představovat velký přínos.

Instagram umožní vyprávět starší Příběhy

Další novinka se týká oblíbeného formátu Stories. Ten byl na Instagramu spuštěn v létě roku 2016 a až do současné doby neumožňoval nahrávání příspěvků starších než 24 hodin. Nová aktualizace jistě potěší značky a marketéry, kteří budou mít snažší propagaci dříve připravených materiálů. Na druhou se ze Stories poněkud vytrácí ona atmosféra okamžiku”, kterou si tolik cení běžní uživatelé.

Snapchat umožnil přidávání příspěvků starších než 24 hodin už v červenci 2016. Tyto příspěvky byly ale doplněné o bílý rámeček s datem pořízení fotografie. Na Instagramu můžete toto datum zamaskovat a několik dní staré příspěvky se mohou jevit jako právě pořízené. Při nahrání starší fotografie sice Instagram automaticky vygeneruje sticker s datem pořízení fotografie, uživatel jej ale může změnit, přesunout, zmenšit nebo zcela odstranit.

Zdroje: marketingland.com, instagram-press.com, mashable.com

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.