CzechTourism pořádá v Bratislavě foto výstavu z po(d)hledu. Přibližuje Olomouc očima vozíčkáře

6. 5. 2021 | redakce
Proč by měl CzechTourism jen upozorňovat na to, že máme u nás hezká města a památky. Ukazuje také to, že si mohou užít I vozíčkáři. Nyní třeba výstavou v Bratislavě.


Fotografie Tomáše Helíska. Zdroj: Czech Tourism


Zahraniční zastoupení agentury CzechTourism Slovensko připravilo na Hviezdoslavově náměstí v Bratislavě výstavu fotografa, vozíčkáře žijícího v Olomouci, Tomáše Helíska 'Olomouc z po(d)hledu'. Autorské „pohlednice“ slouží současně jako pozvánka do atraktivního centra regionu Haná. Výstavu si zájemci mohou prohlédnout až do konce května.

Nerezignovat, nevzdávat se, žít naplno, odevzdávat ze sebe maximum a brát si od života vše dobré, co nabízí – tak by bylo možné stručně charakterizovat autora fotografií výstavy, Tomáše Helíska. Jsem rád, že máme možnost představit jeho kolekci fotografií z Olomouce,“ říká velvyslanec České republiky na Slovensku Tomáš Tuhý.


Fotografie Tomáše Helíska. Zdroj: Czech Tourism

Propagaci cestovního ruchu České republiky pro všechny skupiny cestovatelů se věnuje i agentura CzechTourism. Ta letos už podruhé chystá Tipy na bezbariérové výlety, které připravuje ve spolupráci se všemi kraji České republiky, aplikací vozejkmap.cz a nově také s Národním památkovým ústavem. Tématu bezbariérového cestování se věnuje i cestovatelský portál kudyznudy.cz. Zde najdou zájemci tipy na bezbariérové výlety po Česku, které zahrnují zámky, zahrady, muzea nebo rozhledny či stezky korunami stromů.


Fotografie Pavola Urbánka. Zdroj: Czech Tourism

Olomouc je nejen krásná, ale také přístupná a vstřícná k handicapovanému návštěvníkovi. Najdeme zde několik haptických modelů pro zrakově postižené, například modelu města na Horním náměstí naproti orloji v měřítku 1:400, speciálně upravenou botanickou zahradu výstaviště Flora v Bezručových sadech pro nevidomé a slabozraké nebo plně bezbariérovou zoologickou zahradu s možností návštěvy Dotykové ZOO,“ říká Nora Gill, ředitelka CzechTourism Slovensko a doplňuje: „Mezinárodně ceněné Arcidiecézní muzeum a Arcibiskupský palác jsou přístupné pro osoby na vozíčku, disponují tištěnými průvodci ve zvětšeném černotisku a Braillově písmu, ve Vlastivědném muzeu je velká část exponátů interaktivní.“


Fotografie Tomáše Helíska. Zdroj: Czech Tourism

Nad výstavou převzali záštitu Jeho Excelence velvyslanec České republiky na Slovensku Tomáš Tuhý, primátor statutárního města Olomouc Miroslav Žbánek a starostka městské části Bratislava-Staré Mesto Zuzana Aufrichtová. Partnerem výstavy je České centrum Bratislava.

Štítky dokumentu: Marketing v neziskovém sektoru
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: