CzechTourism představuje na olympiádě v Českém domě VR projížďku stoletou historií země

22. 2. 2018 | Petr Michl
Český dům na olympijských hrách v Pchjongčchangu nenabízí jenom statickou připomínku našeho státu a místo pro párty úspěšných reprezentantů. Po usednutí na ty správné sáňky vás čeká virtuální projížďka sto lety historie českého (a slovenského) národa.

Návštěvníci Českého domu na olympijských hrách v Pchjongčchangu si mohou pomocí virtuální projížďky na saních prožít stoletou historii republiky. Tento zážitek je součástí letošních oslav založení Československa a vznikl v rámci meziresortního projektu Připomínek a oslav významných výročí roku 2018.

V jedné z částí českého stánku vás zaujme archaický výjev: turistický ukazatel a historické sáňky zvané rohačky. Když se na ně usadíte, obsluha vám nasadí speciální brýle a vy se rázem posunete nejen o 100 let zpět v čase, ale také v prostoru. Ocitnete se totiž v pracovně prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, odkud se v kouzelné výtvarné a zvukové stylizaci vydáte na průlet našimi dějinami. Virtuální jízda obsahuje všechny důležité historické společenské, politické, kulturní i sportovní milníky.

Jízda je obrazovou a zvukovou koláží, ve které se mísí dobové záznamy různých forem. „Zemi příběhů a mnohdy velmi dramatické úseky naší historie jsme ztvárnili výstavbou 3D surrealistického prostředí, které je papírovou koláží a zároveň deníkem se vzpomínkami na minulost. Pro tyto účely jsme prozkoumali archivy a staré sbírky. V samotném VR zážitku proto můžete vidět desítky novinových výstřižků, bezpočet fotografií a magicky oživlých videí,“ doplňuje Jan Brukner, 3D specialista a art director BRAINZ VR. Divák tak ve 4 minutách prožije celé století plné známých i pozapomenutých informací. Na své si přijdou také zahraniční diváci, pro něž je zážitek koncipován jako projížďka mezi turistickými lákadly České, ale i Slovenské republiky. 

Pro tvorbu aplikace využili BRAINZ VR nově uvedené headsety Microsoft Mixed Reality. „Součástí zadání projektu byl požadavek na to, aby bylo možné celou instalaci naskládat do jednoho cestovního kufru. Jediný člověk by ji pak mohl letecky dopravit na různé akce a zároveň i na místě sám instalovat,“ uvádí zakladatel studia BRAINZ VR Robin Pultera. „Právě kvůli lepším parametrům a jednodušší instalaci jsme volili headsety Mixed Reality,“ dodává Pultera.


„Jízda inovativně prezentuje Českou republiku a její stoletou historii plnou úspěchů světoznámých osobností, ale i temnějších momentů naší historie, které jsme byli schopni překonat a udržet si stabilitu v rámci celého evropského společenství,“ vysvětlil Lukáš Bajer ze zadavatelské agentury CzechTourism.

VR instalace se v průběhu roku 2018 objeví na dalších akcích k oslavám 100. výročí založení republiky pořádaných agenturou CzechTourism.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.