Dá Google inzerentům na 1. místě tučnou odměnu?

3. 8. 2020 | Petr Michl
Test Google Search Ads odhaluje citelné posílení první zobrazené reklamy. Získává výrazně větší písmo u nadpisu ve srovnání s nižšími pozicemi.
30% srazil Covid-19 z ceny CPC reklamy. 1
  • Jak dosáhnout lepšího výkonu?
  • Jak lépe zacílit zákazníky?
  • Jak zvýšit konverzi?
  • Jak využít levnější ceny reklamy?
Využijte příležitosti!
Zanechte nám kontakt, obratem se s vámi spojíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
1 zdroj: Socialbakers — Social Media Trend Report Q1

Vítěz bere vše. To u vyhledávání Googlu neplatí zcela, ale není to tak daleko od pravdy. U samotného vyhledávání a první strany výsledků můžeme dlouhodobě pozorovat, že kořist v podobě kliků bere jen prvních pár vyvolených. A i u inzerce, která organickým výsledkům předchází, můžeme pozorovat efekt „čím výše, tím lépe“. Nový test Googlu navíc u zobrazených textových reklam ještě více první pozici posiluje.

Ta na první pozici by měla dle testu, který zachytil Search Engine Land u reklamy na pojišťovnu Geico.


Zdroj: Search Engine Land

Je zřejmé, k čemu takováto úprava povede: k vyššímu CTR u reklam s výraznějším nadpisem, tedy výrazný bonus za prvenství vůči dalším reklamám, které se u formátu Google Search Ads ve vyhledávání zobrazují. Na to, zdali se tento test stane zavedenou praxí, si budeme muset ještě počkat. V posledních dnech se totiž objevily i další varianty testů. 

PPC Hub zveřejnil ukázku, kde mají větší font prvního nadpisu všechny reklamy.  Tuto variantu zachytil i český odborník na PPC reklamy, Robert Štípek. U jeho printscreenů můžete navíc porovnat rozdíl velikostí nadpisů u reklam ve srovnání s organickými výsledky. 

 

Jisté je tak zatím jen to, že obě dvě varianty testů směřují k většímu zvýraznění reklam na úkor organického vyhledávání.  

Štítky dokumentu: E-Commerce Google PPC

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: