David Beckham půjčil svůj účet na Instagramu doktorce z nemocnice v Charkově. Ukazuje, jak se rodí děti za války

21. 3. 2022 | Petr Michl
David Beckham má 71 milionů sledujících na Instagramu a neváhá je použít pro dobrou věc. Poskytl svůj účet doktorce Iryně, která přibližuje, jak to chodí v porodnici ve městě, které ruská armáda srovnává se zemí.


Zdroj: The David Beckham UNICEF Fund

V souvislosti se sportovci a válkou na Ukrajině se vedou debaty zejména o tom, že příliš mlčí a nevyjadřují jasně svůj nesouhlas s Putinovou agresí — především, pokud mluvíme o ruských sportovcích. Skutečností je, že mnoho sportovních legend má silný hlas ve veřejném prostoru a i nyní ho můžou využít k něčemu dobrému. Rozhodně to chápe již na hřišti neaktivní osobnost anglického fotbalu, David Beckham. Svůj instagramový účet se 71 miliony sledujících předal na den ukrajinské doktorce Iryně, která v ostřelovaném Charkově vede tamní perinatální centrum.

Beckham je v úvodu tohoto „takeoveru“ poněkud strohý, zmíní svou dlouholetou vazbu na UNICEF (Dětský fond Organizace spojených národů), nepadne ale například slovo válka.

To, že se jedná o válečný konflikt, ovšem bezpečně poznáte ze Stories sdílených doktorkou Irynou. Ta brzo zmizí, a tak jsme si je dovolili zachytit s pomocí printscreenů. Vypráví o tom, jak se rodičky musely přesunout před nebezpečím náletů do sklepení. To ale bohužel nešlo u dětí v inkubátorech.

 

Lékaři jsou v nemocnici vlastně bez přestávky. Iryna není nadále jen vrchní anestezioložkou, ale zároveň se podílí i na logistice, pomáhá nosit materiál a nabízí emocionální podporu.  

 

Další příběh představuje čerstvou maminku Janu, která se nemá ani kam s dítětem vrátit. Její dům byl srovnán se zemí.


Další Stories
pak zdůrazňují roli UNICEF, který poskytuje zdravotnický materiál i do této porodnice.

A samozřejmě Stories nabízí i možnost, jak na tuto činnost přispět, konkrétně přes The David Beckham UNICEF Fund, který vybírá prostředky na podporu dětí a rodin ovlivněných konfliktem na Ukrajině. Kdyby své obrovské dosahy v sociálních médiích poskytly podobným způsobem i další celebrity, bylo by to je ku prospěchu věci.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: