Děti se závislostí na internetu více trpí depresemi

3. 8. 2010 | ITO
Studie, uveřejněná v časopise Archives of Pediatric and Adolescent Medicine, poukázala na zajímavou závislost mezi náchylností k depresím a přílišným používáním internetu dětmi ve věku pod 13 let. Děti, pro které je internet hlavním zdrojem zábavy a stěžejní místo, kde trávý svůj volný čas, mají riziko, že budou trpět touto civilizační chorobou až 2,5krát vyšší, než jejich stejně staří vrstevníci.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Studie, uveřejněná v časopise Archives of Pediatric and Adolescent Medicine, poukázala na zajímavou závislost mezi náchylností k depresím a přílišným používáním internetu dětmi ve věku pod 13 let.
Děti, pro které je internet hlavním zdrojem zábavy a stěžejní místo, kde trávý svůj volný čas, mají riziko, že budou trpět touto civilizační chorobou až 2,5krát vyšší, než jejich stejně staří vrstevníci, kteří využívají internet pouze jako doplňkovou službu.
Výzkum byl proveden na vzorku pěti tisíc dětí z jihočínské provincie Kuang-tung. Z celého vzorku byly za patologické uživatele označeny 6,2 %, u 0,2 % pak byl identifikován velmi vážný problém závislosti. Vzorek byl posléze podroben dalšímu zkoumání - a to po devíti měsících. Z toho jasně vyplynulo, že děti ze skupiny patologických uživatelů se cítí méně šťastné a jsou náchylné k depresím.
Odborníci upozorňují, že i přes zjevnou korelaci dat není možné vnímat problém tak jednoznačně. Obecně lze totiž říci, že děti, které tráví u internetu více času než kolik určuje průměr, se pravděpodobně potýkají s výchovnými rodinnými problémy, které se promítají i do jejich psychické pohody.

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: