Diskuze kolem Hyde parku na Facebooku neměl daleko k těm na zpravodajských serverech

3. 9. 2010 | IKE
Přestože byl Hyde park dlouhou dobu považován za zajímavý kanál, kterým se uvědomělí lidé spojují se zajímavými osobnostmi ve studiu, včerejší ohlasy diváků na komunitní síti Facebook vypadaly jinak. Proti hrstce věrných uživatelů, kteří se snažili celou situaci uklidňovat, tu stály desítky těch, kteří profil spamovaly svými výpady.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Přestože byl Hyde park dlouhou dobu považován za zajímavý kanál, kterým se uvědomělí lidé spojují se zajímavými osobnostmi ve studiu, včerejší ohlasy diváků na komunitní síti Facebook vypadaly jinak. Proti hrstce věrných uživatelů, kteří se snažili celou situaci uklidňovat, tu stály desítky těch, kteří profil spamovaly svými výpady. A to i přes to, že ve studiu byl ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, kterého lze považovat za osobnost, již si internetovou komunitu v nedávné době velmi úspěšně podmanila.
Stačí se však podívat detailněji na profily některých z vulgárních přispěvatelů a začne být jasno - ve většině případů se jedná o děti a mladistvé. Postavíme-li toto zjištění do souvislosti se začátkem školního roku a návratu dětí z prázdnin, začne nám dávat celé zhrubnutí jindy plodné debaty smysl.
Otázkou ovšem je, zda by České televizi nevyplatilo podobné nekonstruktivní příspěvky filtrovat. Pokud by se takovýto přístup měl stát každodenní praxí, stane se Hyde Park bohužel názorovou žumpou s podobným vyzněním, jako měl kdysi novácký Kotel.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: