Dokumenty Microsoft Office půjde editovat rovnou v Google Docs

16. 4. 2019 | Petr Michl
Pro všechny, kdo přeskakují mezi Wordem a Google Docs, je toto zpráva měsíce. Brzy můžete vyhlásit konec konvertování či kopírování obsahu ze souborů do souborů.

Možná to tak děláte při spolupráci s kolegy či klienty také. Editaci Word dokumentů pojímáte tak, že vezmete obsah z Wordu a zkopírujete ho do nově vzniklého souboru přímo v Google Docs. Nese to s sebou často nutnost znovu upravit rozhozené řádky mezi odstavci a tu a tam nějaké formátování. Víme, o čem mluvíme. Přesně takto si navzájem editujeme články v redakci. Někdo za stejným účelem používá dokonce nástroje ke konverzi souborů. K naší radosti se to ale může brzo změnit.

Google následuje Dropbox a brzy umožní editaci dokumentů Microsoft Office nativně bez toho, aby je bylo nutné jakkoliv konvertovat.

Podporované soubory budou zahrnovat .doc, .docx, a .dot z Wordu, .xls, .xlsx, .xlsm a .xlt z Excelu a také powerpointové .ppt, .pptx, .pps, a .pot.

Tato možnost je už k dispozici některým uživatelům placené G Suite verze, všem ostatním by se měla objevit do konce měsíce. Bude pak stačit v Google Docs jen zmiňované soubory nahrát a rovnou na nich začít pracovat. 

Zdroj: the Verge
Štítky dokumentu: Google
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: