Dropbox uvedl aplikaci Carousel: Organizace a sdílení fotek má být snazší

10. 4. 2014 | Petr Michl

Jedno z nejznámějších datových úložišť uvedlo aplikaci Carousel. Její ambice nejsou malé - má usnadnit organizaci a sdílení fotografií - samozřejmě ovšem těch, které byly uloženy na Dropboxu. Výhodou je, že prohlížení a organizace se dá dělat kdekoliv. Právě důraz na mobilní zařízení a správu fotografií z nich je silnou zbraní Carouselu a je také jedním z hlavních důvodů, proč aplikace může fungovat obstojně i jako akviziční prostředek lákající nové uživatele Dropboxu.

Carousel totiž nabízí možnost automaticky synchronizovat fotografie vyfocené vaším mobilem s Dropbox účtem - v defaultním nastavením se tak bude dít při každém připojení vašeho zařízení k Wi-Fi. Počet snímků pořízených mobily se u uživatelů čím dál tím zvyšuje a často neví, co s nimi. Carousel toto řeší za ně. A pomáhá i s jejich tříděním, které se děje primárně dle konkrétní události. Snímky nejsou z mobilu nahrávány do cloudu do jednoho souboru.

Dle testu Techcrunch je možnost organizace fotografie plynulá i při práci na mobilu. Téměř není poznat, že snímky jsou uložené v cloudu. Další výhodou je rychlé sdílení celých alb, nikoliv pouze jednotlivých fotek.

Nejvýraznějším nedostatkem je omezení kapacity dat u free účtu u Dropboxu, které se může vyšplhat maximálně na 16 GB. To může být po uplynutí určitého času málo i pro mobilní fotografy. Pro Dropbox je tak Carousel zároveň vychytralý způsob, jak uživatele přimět postupně k pořízení prémiového účtu. I s využitím free verze toho ovšem nabízí poměrně dost a řeší problém mnoha lidí. Pokud chcete ovládnout změť svých fotografií v mobilu, stáhněte si aplikaci na Carousel.com.

Zdroje: Mashable, Techcrunch


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: