Durex chce zavést emoji pro bezpečný sex

27. 11. 2015 | Jakub Hort
Durex vyrukoval do boje proti AIDS a v kampaní #CondomEmoji chce přidat mezi emoji symboly i kondom k podpoře konverzací o chráněném sexu.

Emoji v posledních letech udělaly velký krok dopředu a je jim věnována značná pozornost. Od roku 2010, kdy byly přidány do mezinárodního kódovacího seznamu, přibyly smajlíky různých etnik, vlajek a dokonce i gesto zvednutého prostředníčku. V seznamu ale stále nenajdeme symbol bezpečného sexu, což se rozhodl změnit Durex - a jak jinak než s kondomem.

Tato kampaň reaguje na průzkum, který Durex provedl na mladistvých od 18 do 25 let. Celkem 84 % z nich uvedlo, že je pro ně jednodušší bavit se o sexu pomocí emoji než textem. Třetina z nich zároveň uvedla, že se nijak před sexuálně přenosnými nemocemi nechrání. Marketingový ředitel Durexu Karen Chisholm v oficálním prohlášení dodal: „Smajlíky pomáhají mladým lidem překonávat stud při debatách o bezpečném sexu, zvýšit povědomí o důležitosti používání kondomů a ochraně proti nemocem jako HIV a AIDS.“

 „Mnoho mladých lidí získalo své sexuální znalosti skrze vlastní sexuální aktivity a hledání na internetu,“ vysvětluje Dr. Mark McCormack, hlavní přednášející sociologie a spoluředitel Centra pro sex, pohlaví a sexuality na Univerzitě v Durhamu. „Zatímco účastníci studie obecně měli pocit, že v rámci svého vztahu mohou bezpečný sex řešit, nejistota vládla nad rozhovory s novými nebo potenciálními partnery. 80 % z nich uvítalo nápad emoji bezpečného sexu jako prostředku, jak učinit debatu o bezpečném sexu jednodušší a zábavnější,“ zjistil McCormack.

Nejedná se ale pouze o chytrou marketingovou kampaň. Vrcholem bude Světový den boje proti AIDS, který se koná 1. prosince. Kampaň #CondomEmoji tak chce připomenout, že AIDS je třeba brát vážně a bránit se proti němu.

Pokud snaha nebude marná, tak kondom bude prvním explicitně sexuálním smajlíkem. Přesto si na něj určitě počkáme. Může trvat více než rok, než se schválený emoji poprvé objeví na telefonech.

Zdroje: Mashable, Durex

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.