Durex odhalil v nové kampani recept na zlepšení vašeho sexuálního života

13. 3. 2015 | Petr Michl
Moderní technologie mohou pomoci vašemu sexuálnímu životu. Ale asi jinak, než byste si mysleli.

Víte, co okamžitě zlepší váš sexuální život? Výrobce kondomů, Durex, začal na začátku měsíce rozhlašovat, že díky spolupráci se společností Siren Mobile zná tu správnou odpověď. Pro šíření svého know-how vytvořil stránku Durexlab. Sezval páry, aby si vyzkoušely novou technologii, která měla změnit to, co se děje pod i nad peřinami k oboustranné spokojenosti. A výsledek? Nechceme vám kazit překvapení, podívejte se raději na video.

Ano, technologie může hrát roli ve zlepšení našeho intimního života. K překvapení mnohých ovšem ne s pomocí nějaké speciální aplikace, ale spíše po zmáčknutí tlačítka „vypnout". „Technologie hraje ústřední roli v našich osobních životech a vztazích, proto jsme se rozhodli prozkoumat, jak může být pozitivně užita, aby zlepšila naše sexuální životy.  Zjistilo se, že nejjednodušší odpověď je ta nejúčinnější. Po hodinách konzultací nespočtu odborníků, výzkumech na akademické půdě a nekonečných kvalitativních rozhovorech se ukázalo, že řešení je jednoduché, a sice že milostný život nastartuje zejména to, když se v ložnici technologie vypne..." uvedla Ukonwa Ojová, šéfka oddělení pro globální marketing značky Durex.

Kampaň nestojí jen na kreativním nápadu, ale také na tvrdých datech. Pracovníci z Durhamského Centra pro sex, Gender a sexualitu vytvořili kvalitativní výzkum  pojmenovaný Role smartphonů a technologie v sexuálních a romantických vztazích. Při zpovídání 30 párů zjistili, že 40 % respondentů odložilo sex kvůli technologii, hlavně smartphonům a tabletům. Jiní pro změnu uvedli, že uspíšili sexuální aktivitu, aby mohli zase jít odpovídat na zprávy. Navíc se třetina zpovídaných párů přiznala k tomu, že přerušila sex, aby mohla vzít telefon.


Jeden ze zpovídaných párů

Jedna účastnice výzkumu poznamenala: „Někdy jsme spolu v posteli, já sjíždím Facebook a on si zase surfuje na nějaké sportovní aplikaci; dobře si uvědomujeme, že doslova sedíme spolu v jedné posteli, a přitom žijeme v jiných světech.“

Nechám ho čekat, dokud si neprojdu nové příspěvky (v sociálních médiích), ale nakonec s ním mám i tak sex," uvedla jiná žena.

Telefon v posteli může mít ale i smutnější případy:„Můžu chtít sex a on to ani nepozná, protože věnuje pozornost svému telefonu."

Samozřejmě existují i některé pozitivní dopady moderních technologií. Páry se dnes oddávají hojně sextingu, tedy zasílání zpráv se sexuálním obsahem. Takové chování spojené s drážděním během dne pak může postelové radovánky povzbudit, ale vše přijde vniveč, pokud nakonec milenci upřednostní prohlížení životů přátel na Facebooku nebo nový rekord ve hře Candy Crush.

S popsanými problémy se dokáže ztotožnit jistě mnoho lidí. I proto video Durexu zaznamenalo již téměř 3 miliony zhlédnutí. Poučení je jasné: občas se vyplatí zmáčknout tlačítko vypnout, aby mohla začít mnohem zajímavější akce, než se odehrává na svítících displejích.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: