Durex podporuje ve své globální kampani Hodinu Země

27. 3. 2014 | Petr Michl
Durex podporuje globální happening Hodina země. Pro hodinu o tmě má pro vás návrh na zajímavý program. TurnOffToTurnOn

Durex umí využívat aktuální události ke své propagaci, ostatně jeho ironické reklamy spojené se Dnem otců se staly regulérním internetovým memem. Nyní se výrobce kondomů rozhodl vzít za svou i tzv. Hodinu Země pořádanou Mezinárodní svazem ochrany přírody 29. března, tedy v sobotu tento týden. Jedná se o globální happening všech měst, institucí a lidí, kterým záleží na ochraně přírody. To by mělo být vyjádřeno zhasnutím světel na jednu hodinu vycházejí celosvětově  na interval mezi 20:30 a 21:30 příslušného místního času. Jenomže co dělat tu hodinu, kdy máte zhasnuto? Zapnout si televizi nebo počítač by bylo podvádění. Jen by jste spotřebovávali elektrickou energii jiným přístrojem. Durex proto připomíná jako řešení společnou párovou aktivitu, která se děla v přítmí odnepaměti. K tomu určený hashtag mluví sám za sebe: #TurnOffToTurnOn.

Ke kampani bylo navíc vytvořené i video ukazující, že se všemi elektonickými zařízeními v našich rukách jsme často sami, i když jsme spolu.  Za necelé dva týdny od zveřejnění má už přes 6 milionů zhlédnutí.

Video vychází z  nedávné britské studie, dle které se jedna třetina lidí domnívá, že moderní technologie mohou být na překážku intimnímu životu. Globální marketingový manažer Durexu, Ukonwa Ojo, komentuje iniciativu značky slovy: "Durex věří, že by skvělému sexu nemělo nic stát v cestě. Ale naše narůstající posedlost telefony, laptopy, televizí a tablety nás nesbližuje, dělá pravý opak. Kampaň ve spolupráci s Hodinou Země pro nás představuje perfektní příležitost, jak rozšířit poselství: "Turn off to turn on."

Něco na tom rozhodně je. Doufáme, že jsme vás tak inspirovali k sobotnímu programu. Pokud si ho chcete poznamenat do kalendáře, využijte raději ten papírový.

Zdroj: PopSop, Earth Hour


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: