E-knihy v Evropě táhnou méně než v USA

6. 9. 2010 | KAS
Elektronickým knihám, které se pomalu ale jistě začínají výrazně prosazovat na knižním trhu v USA, se v Evropě, zejména té pevninské, příliš nedáří. Příkladem může být německý trh, kde se pro letošní rok předpokládá prodej e-knih o podílu 0,35 procenta z celkového objemu prodaných knih.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Elektronickým knihám, které se pomalu ale jistě začínají výrazně prosazovat na knižním trhu v USA, se v Evropě, zejména té pevninské, příliš nedáří. Příkladem může být německý trh, kde se pro letošní rok předpokládá prodej e-knih o podílu 0,35 procenta z celkového objemu prodaných knih. Což je v porovnání s již zmiňovanými Spojenými státy, kde se v některých případech prodá více e-booků než skutečných knih (Amazon.com), opravdu málo.
Odhad vytvořila společnost PricewaterhouseCoopers. Ta odhaduje, že v Německu dojde k výraznějšímu prosazení knih až v roce 2015, kdy jejich podíl stoupne na 6,3 % a v tržbách překročí hranici asi 350 milionů euro.
Ze států EU se má nejvýrazněji rozvíjet prodej e-knih již tradičně ve Velké Británii. Důvodem je zejména vyšší nabídka připravených titulů, nižší cena za stažení kopie, ale také výraznější zastoupení osob, které mají čtečku elektronických knih.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: