E-knihy v Evropě táhnou méně než v USA

6. 9. 2010 | KAS
Elektronickým knihám, které se pomalu ale jistě začínají výrazně prosazovat na knižním trhu v USA, se v Evropě, zejména té pevninské, příliš nedáří. Příkladem může být německý trh, kde se pro letošní rok předpokládá prodej e-knih o podílu 0,35 procenta z celkového objemu prodaných knih.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Elektronickým knihám, které se pomalu ale jistě začínají výrazně prosazovat na knižním trhu v USA, se v Evropě, zejména té pevninské, příliš nedáří. Příkladem může být německý trh, kde se pro letošní rok předpokládá prodej e-knih o podílu 0,35 procenta z celkového objemu prodaných knih. Což je v porovnání s již zmiňovanými Spojenými státy, kde se v některých případech prodá více e-booků než skutečných knih (Amazon.com), opravdu málo.
Odhad vytvořila společnost PricewaterhouseCoopers. Ta odhaduje, že v Německu dojde k výraznějšímu prosazení knih až v roce 2015, kdy jejich podíl stoupne na 6,3 % a v tržbách překročí hranici asi 350 milionů euro.
Ze států EU se má nejvýrazněji rozvíjet prodej e-knih již tradičně ve Velké Británii. Důvodem je zejména vyšší nabídka připravených titulů, nižší cena za stažení kopie, ale také výraznější zastoupení osob, které mají čtečku elektronických knih.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: