E-mail je na chytrých telefonech nejčastější aktivitou

2. 4. 2013 | Petr Michl

Email je na chytrých telefonech v USA tou nejčastější aktivitou, o druhé a třetí místo se v těsném závěsu podělilo surfování na internetu a používání Facebooku. Vychází to ze studie společnosti IDC, Always Connected, která se zaměřila na dospělou americkou populaci ve věku 18 až 44 let a zahrnula 7400 respondentů. 78 % z nich si kontroluje na smartphonu email, prohlížení internetu je aktivitou vlastní 73 % z nich a 70 % pak prohlíží, co nového se děje na Facebooku. Ty nejčastější aktivity znázorňuje infografika níže.


53 % těch, jež sdílí na internetu své fotografie, je důkazem trendu posledních let, kterému pomáhá popularita aplikací jako Instagram i zlepšující se hardwarové možnosti telefonů a především rychlost mobilního internetu. S tou ještě více souvisí aktivita „Sledování TV / videa", již nyní dle studie provozuje 37 % uživatelů smartphonů. Dá se předpokládat, že toto číslo bude výrazněji stoupat – v USA s rozvojem 4G, v našich končinách samozřejmě výrazně pomaleji.

Studie také zkoumala, na jaké sociální sítě se lidé nejčastěji obrací při různých denních aktivitách jako při nakupování, při přípravě jídla / při večeři, na schůzce / ve škole, na koncertě nebo v kině. V průměru lidé při těchto činnostech s čtyřnásobnou až pětinásobnou pravděpodobností zamíří spíše na Facebook než na Twitter či LinkedIn.

 

Respondenti z věkové kategorie 18-44 let byli rozhodně silnými uživateli, v průměru na svém telefonu stráví denně 133 minut, téměř 33 z těchto minut pak náleží používání Facebooku.  Je nutné brát v potaz, že tato studie byla placená Facebookem. Existují však i jiné výzkumy, které zvyšující se důležitost mobilního telefonu jako přístupového bodu do online světa dokazují. Facebook ostatně nedávno oznámil, že má nyní více uživatelů přicházejících z mobilních zařízení než těch z desktopů.

Zdroje: www.marketingland.com, fb-public.box.com

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: