E15: ČT pořídí druhý HD přenosový vůz

20. 8. 2010 | KAS
Česká televize pokračuje v investicích do HDTV technologie. Podle informací, které dnes uveřejnil deník E15 chystá v současné době koupi druhého přenosového vozu, který je schopen přenášet tuto kvalitu. Jeho využití se najde při sportovních nebo kulturních událostech, ale také v běžném zpravodajství. Hodnota chystané investice má být zhruba 75 milionů korun bez DPH.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Česká televize pokračuje v investicích do HDTV technologie. Podle informací, které dnes uveřejnil deník E15 chystá v současné době koupi druhého přenosového vozu, který je schopen přenášet tuto kvalitu. Jeho využití se najde při sportovních nebo kulturních událostech, ale také v běžném zpravodajství. Hodnota chystané investice má být zhruba 75 milionů korun bez DPH. Z ceny vyplývá, že se bude jednat o jednodušší vůz než je ten, který již televize vlastní.
Obálky s nabídkami jednotlivých účastníků tendru by se měly otevřít v průběhu příštího měsíce.
V trendu přechodu na HD technologie Česká televize nehodlá jen tak polevit. E15 uvádí, že ČT v současnosti natáčí ve vysokém rozlišení veškerou hranou tvorbu, do budoucna se pak počítá s tím, že v HD budou vznikat také dokumenty, záznamy koncerů nebo například Večerníčky.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: