Experiment Dove ukazuje, že srdce se dotkne jen skutečná krása

7. 10. 2016 | Petr Michl
Skutečná krása má navrch před vyumělkovanou krásou modelek. Platí to i v novém virálu značky Dove.Jistě si vybavíte jedno z nejvíce sdílených reklamních videí všech dob, Real Beauty Sketches z roku 2013. V něm je skrze náčrty „policejního portrétisty“ poukázáno na to, jak ženy samy soudí svůj vzhled mnohem kritičtěji než ti, co je viděli třeba jen poprvé v životě. Nyní Dove přichází s velmi podobným tématem. Ukazuje, že mužům se sice líbí fotografickými programy k dokonalosti vylepšené modelky. Tepem jim ovšem pohnou především fotky jejich blízkých.

Muži byli v tomto experimentu realizovaném portugalskou agenturou Black Ship posazeni na židli do potemnělého prostoru, sledovali na velkém plátně měnící se tváře žen a říkali, jak se jim líbí a jaký v nich zanechávají dojem.

Krásná brunetka s modrýma očima a dlouhými vlnitými vlasy je dle jednoho muže ženou snů, dle jiného byla roztomilá a další uvedl, že má „dokonalou tvář“. Kráskou může být ale nazvána klidně i babička.

Muži posazení na židlích měli položený prst v přístroji měřícím jejich tepovou frevenci. A bylo jasné, že jim „poskočilo srdce" mnohem více, když se dívali do tváře svým blízkým. „Je to výjimečná krása, kterou jsem spolu s ženou zplodili. Je nepopsatelná," rozplývá se jeden z mužů nad svou dcerou. Jiný obdivuje u své ženy nespočítatelné pihy a láskyplný pohled, jenž ho dokáže roztřást, další pozoruje ten samý velký otevřený úsměv, který ho manželka dělá šťastným po celá desetiletí.

Slogan kampaně zní velmi příznačně Jen opravdová kráse se dotkne srdce". Přiznejme si, že nastavení tohoto experimentu neslibovalo jiný výsledek. Přesto se jedná o velmi silnou hru na jistotu a další povedené reklamní dílo posilující sdělení Dove.

Kam dál?

Opakování je matkou moudrosti a od zveřejnění jednoho z největších reklamních virálů dějin již uplynuly tři roky. Znovu si připomeňte Real Beauty Sketches.

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: