Eminem versus Audi

7. 6. 2011 | KuL
Eminem zažaloval německou automobilku Audi. Prý nelegálně použila jeho píseň v reklamě na svůj nový model.

Eminem žaluje německou automobilku Audi kvůli tomu, že nelegálně použila oscarovou píseň Lose Yourself v reklamě na svůj nový model. Navíc německý výrobce vozů čelí i obvinění z využití vizuální podoby spotu od amerického Chrysleru. 

Žalobu na německou automobilku Audi podala minulý týden detroitská společnost Eight Mile Style, která zastupuje amerického rappera Eminema. Důvodem je oscarová píseň Lose Yourself, kterou podle ní Audi nelegálně použila v reklamě na nový model 2012 Audi A6 Avant.

Jak napsal Hollywood Reporter, Lose Yourself je stejná hudba, jakou Eminem povolil americké automobilce Chrysler použít v reklamní kampani "Imported from Detroit" na nový model vozu Chrysler 200. Ve spotu této kampaně, který si jen na internetu už prohlédlo více než deset milionů uživatelů, si Eminem zahrál.

Kromě nelegálního použití písně tak Audi čelí i obvinění, že v reklamě na A6 Avant, která se v severní Americe nevysílá, používá i velmi podobnou vizuální podobu jako Chrysler: v reklamní kampani americké automobilky jede Eminem v autě kolem dominant Detroitu. A auto v reklamě firmy Audi projíždí kolem berlínských turistických míst. Můžete porovnat sami, která ze stran je spíš v právu.

 

Zdroj informací: www.ihned.cz

 

 


 

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: