Emoticon Day: poznejte nejpoužívanější emotikony dle zemí

17. 7. 2018 | redakce
Italové nebo Rusové si mnohem častěji než ostatní posílají polibky, Thajci a Vietnamci nasazují svým emotikonům sluneční brýle. Zjistěte, jak na tom jsou ostatní národy.Dnešní den je svátkem emotikonů. Vizuální jazyk a emotikony jako symboly lidských emocí již plně opanují naše textovky. Google se při té příležitosti podíval, jaké jsou ve světě nejoblíbenější emotikony v klávesnici Gboard.

Gboard je virtuální klávesnice pro Android a iOS. Je dostupná ve více než 400 jazykových mutací a další stále přibývají. A pochopitelně je v ní i spousta různých emotikonů. 

Nejdřív se podívejte, jakých je 10 nejoblíbenějších emotikonů na světě. Hodně z nás je používá, aby vyjádřili lásku, pocity štěstí nebo smutku — nebo když se chceme jednoduše od srdce zasmát

Některé z nich jsou oblíbené bez ohledu na jazyk uživatele, ale zjistili jsme, že některé jsou výrazně populárnější pouze u některých jazyků.

Například Italové nebo Rusové si mnohem častěji než ostatní posílají polibky . Mluvčí dvou jazyků z jihovýchodní Asie jsou zase velcí fanoušci slunečních brýlí . Níže najdete přehled nejpopulárnější trojice emoji napříč státy.  

Mimo emotikon nabízí Gboard celou řadu dalších možností, jak se vizuálně vyjádřit: GIFy, vytvoření vlastního GIFu a různé nálepky.  

K dnešnímu Světovému dni emotikon Google vydává novou sadu nálepek pro Gboard a Android Zprávy, ve které najdete třeba animované googlovské “bloby”, kterých je v něm dvakrát víc než v loňské sadě pro Allo.

Štítky dokumentu: Google Mobilní zařízení
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.