Facebook a Twitter pozastavily účet Donalda Trumpa

7. 1. 2021 | Petr Michl
Konec mandátu amerického prezidenta Donalda Trumpa se nese ve jménu chaosu a zmaru. Facebook a Twitter přestaly zobrazovat příspěvky, které by mohly podněcovat další násilnosti v ulicích Washingtonu a dočasně mu pozastavily účet.

Včerejší útok na americký Kapitol připomínal předání moci v banánové republice. A pocit, že toto bylo už trochu moc, získaly i sociální sítě Facebook a Twitter, které pozastavily účet dosluhujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa, a to z důvodu, že se domnívaly, že jeho příspěvky mohou situaci v centru Washingtonu ještě více eskalovat. První z nich na 24 hodin (týká se Trumpova účtu na Facebooku i Instagramu), druhá na hodin 12.

V průběhu 6. ledna, kdy měly obě komory amerického Parlamentu formálně přijmout hlasy volitelů, a posvětit tak výsledky prezidentských voleb, se Donald Trump věnoval na svém účtu už od rána tweetům o ukradených volbách a pěstováním naděje, že viceprezident Mike Pence svou víceméně formální roli přijetí hlasů volitelů přemění v odmítnutí volebního výsledku. U některých z těchto tweetů už Twitter, stejně jako v obrovském množství případů v posledních měsících, přidal označení, že tvrzení o volebním podvodu je sporné.

 

Za podvodné označoval i dodatečné volby o dva mandáty v Senátu ve státě Georgia.

A i sdílel záběry protestujících na jeho podporu ve Washingtonu, ke kterým dopoledne promluvil.

Sdílejte tento článek:
Podobné články: