Facebook Live spouští nové funkce. Živé vysílání kvalitně i pro pomalejší připojení

2. 4. 2020 | Eva Dragulová
Pandemie nás uvěznila před obrazovky našich počítačů. Z offline prostředí se firmy plynule přesouvají do toho online. Na potřebu kvalitnějších živých přenosů reaguje Facebook přidáním několika novinek. Pojďme si je společně projít.

FB

Kvůli koronaviru a nucené karanténě se doba, kterou trávíme u počítačů, logicky prodloužila. Školení, přednášky, meetingy – to vše vyžaduje spolehlivý online nástroj, který účastníkům zajistí kvalitní přenos.

Facebook se proto rozhodl zjednodušit svou platformu Live, na níž můžete streamovat živá vysílání. Změny, které v několika týdnech zavede globálně, se mohou hodit nejen zpravodajským portálům, které na Facebooku pouští třeba tiskové konference, ale také běžným uživatelům.

Jako první vychytávku vývojářský tým zařazuje audio stream, kdy můžete vysílat bez obrazu, což využijí především ti, kteří mají pomalejší připojení nebo omezená data. Pokud je váš internet výkonný, klidně si pusťte obraz, pokud méně, můžete si stream přepnout na pouhé audio. Videa budou mít rovněž automaticky skryté titulky. K vysílání by nově měli mít přístup také lidé „zvenčí“, kteří nemají účet na Facebooku nebo k němu nejsou přihlášeni

Pro charity a neziskovky bude navíc možnost vygenerovat bezplatné telefonní číslo, na něž diváci během streamu mohou telefonovat, a živého přenosu se tak účastnit.

Facebook se také rozhodl expandovat se svým platebním systémem Stars, jenž svým uživatelům umožňuje živá vysílání monetizovat, a k hráčskému segmentu (především pro ten byl systém navržen) přidává i kulturní a hudební. Tento krok Facebooku je logickou odpovědí na jiné streamovací platformy, jako je Twich, kde umělci pouští svá představení a koncerty a diváci platí za to, aby je mohli zhlédnout.

Svým uživatelům rovněž nabízí nový interface Live Producer, pomocí kterého zvládne založit a dobře stream nastavit i člověk bez větších zkušeností s živým vysíláním. Vývojáři potěší určitě Community manažery – budou moci pohodlněji moderovat příspěvky od diváků během přenosu a předem si zaškrtnout tyto funkce:

komenty

  • Zpomalení – diváci mohou komentovat video jen co 10 vteřin. 
  • Diskuze – v chatu se objeví pouze příspěvky s více než 100 znaky.
  • Follower – komentovat mohou jen fanoušci stránky.
  • Omezení – komentáře mohou přidávat jen účty staré nejméně 2 týdny.
  • Ochrana – diváci mohou komentovat stream až 15 minut poté, co jej sledují.

Facebook si nemohl tato vylepšení časově lépe naplánovat. Firmy momentálně školí či přednáší výhradně online, takže jim nové funkce a zjednodušení uživatelského prostředí mohou přijít vhod.

Zdroje: Social Media Today, The Verge, Wersm

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: