Facebook spouští vlastní mobilní vyhledávač, který umožní přidat odkaz přímo z aplikace

13. 5. 2015 | Dan Škvařil
Také na mobilu tolik nesdílíte, protože přepínat z aplikace Facebooku do prohlížeče a označovat a kopírovat linky je nemotorné? Nová možnost přidání odkazu rovnou z aplikace vám chce ulehčit život.


Facebook konečně umožní vyhledávání internetových odkazů 
v rámci své mobilní aplikace. Nutnost přepínání mezi aplikacemi Facebooku a prohlížeče kvůli nalezení konkrétního odkazu ke sdílení se tak brzy odsune do propadliště dějin. Testování nové funkce zatím probíhá jen u malé skupiny uživatelů ve Spojených Státech, má však obrovský potenciál.

Na mobilním telefonu či tabletu lidé slídí mnohem méně než na desktopu. Je to i tím, že označování, kopírování a vkládání linků není na dotykových displejích nic jednoduchého. Právě to by ale nová úprava měla změnit. Je jakousi výzvou ke sdílení uživateli, která se má objevit, když začne psát příspěvěk, hned vedle přidání fotografie nebo možnosti označení místa, kde se nachází. Po zvolení volby „přidat link“ se na základě dotazu začnou objevovat nabídky webových stránek. Facebook vybere především odkazy, které lidé sdílejí nejčastěji. Uživatel si stránku bude moci prohlédnout a následně také publikovat. Facebook má již teď přístup k neuvěřitelnému množství dat, podle něj jeho vyhledávač nabízí lidem vybrat si až z jednoho biliónu odkazů.


Pokud se Facebook rozhodne novou funkci spustit globálně, otevírá se před ním spousta zajímavých možností. Je pravděpodobné, že se díky tomu v newsfeedu sociální sítě objeví ještě více odkazů na nejrůznější zprávy. Větší počet odkazů pak bude také znamenat více možností pro reklamu. Facebook zároveň získá další data o preferencích uživatelů. Informace o tom, jaké odkazy sdílejí, otevírají či lajkují, mu tak pomohou reklamu ještě lépe cílit.

Zdroj: Techcrunch

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: