Facebook umožnil editování příspěvků

29. 9. 2013 | Petr Michl
Překlepy u příspěvků vás mohou děsit o něco méně. Nyní jdou editovat podobně jako komentáře.

Radujte se! Facebook uvádí možnost editování příspěvků. Každému se jistě stalo, že napsal status, v kterém měl faktickou či gramatickou chybu, a následně ho kvůli tomu mazal. Obzvláště to zabolí, pokud spravujte firemní stránku a vašimi nejaktivnějšími fanoušky jsou hnidopiši a takzvaní „gramatičtí nacisté". A obecně žádný správce nemá rád mazání příspěvků, které už mají své komentáře a lajky.

Editace jsou už od června 2012 možné u komentářů. I u příspěvků se po změně objeví upozornění na to, že text prošel editací. To je samozřejmě i jistá forma ochrany proti různým vtípkům a obracením významu. Například spousta lidí zalajkuje zaslouženou zprávu kolegy o tom, že je váš šéf borec, nikdo rozumný ale nechce mít už svůj „zdvižený palec" pod tím, že je blbec. Podobných a i méně drastických příkladů spojených se změnou textu v příspěvku se může vyskytnout mnoho. Poznámka o úpravě ale dává okamžité alibi.

Facebook nejdříve oznámil na konci miunlého týdne spuštění nové funkce pro své aplikace pro iOS a Android. Postupně se má ovšem spouštět i pro desktopovou verzi. Na facebookové stránce Marketing Journalu nám už „edit" funguje také. Jak jste na tom vy?

Zdroje: www.digitaltrends.com

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: