Facebook vám změnil nastavení zobrazeného emailu. Nedejte se!

26. 6. 2012 | Petr Michl
Facebook tiše změnil v kontaktních údajích lidem maily na @facebook.com. Přečtěte si, proč to udělal a jak to napravit.

Facebook změnil bez předchozího upozornění e-maily všech svých uživatelů, které jsou viditelné v položce kontaktních údajů. Za jméno uživatele na Facebooku přidal @facebook.com. Taková adresa vede do běžných Facebook zpráv. Do této destinace lze právě přes „@facebook.com“ posílat i běžné emaily již od listopadu 2010. Ač lidé FB zprávy jistě používají, nemají ale tak univerzální použití a standardní emailové klienty zdaleka nenahradily. Za tímto krokem nepochybně stojí snaha tento stav změnit.

Kontaktní informace včetně emailové adresy v osobní sekci uživatele („About“ či „O mně“) byly často uváděny jako neocenitelná výhoda největší sociální sítě. Nyní se ale rozhodla, že jiné prostředky komunikace mimo své hranice podporovat nebude. Zvrátit vynucené nastavení nicméně není těžké, těžko to ale krok Facebooku omlouvá.


Jak tedy na to?

  1. Klikněte na svůj facebookový profil, poté na „O mně“ („About“)
  2. Klikněte na tlačítko "Upravit" („Edit“) v boxu „Kontaktní údaje“ („Contact Info“)
  3. Vpravo na řádku s e-mailem ve tvaru @facebook.com nastavte zobrazení na Timeline – po kliknutí na symbol kružnice zvolte "Skryto na profilu Timeline" („Hidden From Timeline“)
  4. U původní emailové adresy zvolte při samém postupu "Zobrazeno na profilu Timeline" („Shown on Timeline“)

 

Na serveru Arstechnica je dokonce vyjádření Facebooku k celé záležitosti, které ovšem neříká zhola nic. Nejzajímavější pasáž zní: „…Od chvíle, kdy jsme Timeline spustili, měli lidé možnost rozhodnout, co na svém profilu chtějí zobrazit, a dnes jsme tuto možnost nastavení rozšířili o další informace, začali jsme s mailovými adresami." O tom, že samotné rozhodnutí bylo tak trochu „o nás bez nás“ již nikdo nemluví.

Co s tím můžeme udělat?
Zaslat dopis s vlastním názorem na věc na mark.zuckerberg@facebook.com se zdá jako logický krok. Jen lze bohužel předpokládat, že velký šéf bude mít vylepšený spam filtr.

 

Zdroje: www.arstechnica.com, www.gizmodo.com

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: