Facebook vylepšuje možnosti živého vysílání

30. 6. 2020 | Petr Michl
Živá vysílání na Facebooku mohou být velmi silným nástrojem a s připravovanými úpravami toho půjde dosáhnout o něco snadněji.

Spotter Matt Navarra nasdílel několik ukázek nových funkcionalit, které se objevily u marketingové expertky Mari Smith. Velmi podstatná je možnost vložení grafiky v overlay režimu. O co jde? Představte si popisky moderátorů v televizních diskuzí nebo panel s průběžným zobrazením stavu u sportovních utkání. Především pro různé debaty a diskuze se toto využití nabízí i pro Facebook Live, přes který se tyto formáty často vysílají.

 

Mezi funkce přibude také:

  • Možnost přidat „pruh zpráv“ (news ticker) nad spodní okraj videa

  • Zvýraznění komentářů diváků přidaných během streamu

  • Pořádání anket a sdílení výsledků v reálném čase

Umíme si představit celou řadu příležitostí, kdy půjde tyto nové funkce využít.  Do „news tickeru“ jde v krátkosti sepsat například smysl pořádaného živého vysílání, informace o právě probíhajícím dotazníku či anketě či cokoliv dalšího, co pomůže nahradit průběžné připomínání toho, co a o čem právě diváci sledují, které se během živých vysílání velmi často vyskytuje.    

Chcete videem vyzvat k akci? Pak se jistě bude hodit funkce „Featured link“, která u vysílání zvýrazní vámi vybraný link — třeba formuláře pro zájemce o vaše služby, čísla účtu charitativní sbírky nebo produktového detailu.

Živá vysílání zaznamenala kvůli pandemii velký nárůst obliby. Facebook uvedl, že jejich sledovanost se od začátku roku zvýšila o 50 %. Vzhledem k tomu, že live videa mají výrazně větší engagement než ta pouze nahraná, mohou být skvělým pomocníkem při budování vztahu s potenciálními a stávajícími zákazníky. A nová sada nástrojů při tom může být výrazně nápomocná. Zatím není dostupná všem uživatelům, postupným roll outem se k nim ovšem brzy dostane.  

Zdroj: Twitter / Matt Navarra

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: