Facebook změní limity uploadovaných fotografií - nově bude možné sdílet v hi-res

1. 10. 2010 | ITO
Z Facebooku se postupem času stal jeden z nejvýznamnějších serverů pro sdílení multimediálního obsahu - zejména fotografií. Jenže Facebook jako by si to neuvědomoval a nabízel svým uživatelům jedny z nejhorších podmínek. Maximální velikost nahraných fotografií byla po dlouhou dobu překvapivě malá a naprosto nerespektovala fakt, že výrazná část obsahu tím přichází o svou kvalitu.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Z Facebooku se postupem času stal jeden z nejvýznamnějších serverů pro sdílení multimediálního obsahu - zejména fotografií. Jenže Facebook jako by si to neuvědomoval a nabízel svým uživatelům jedny z nejhorších podmínek. Maximální velikost nahraných fotografií byla po dlouhou dobu překvapivě malá a naprosto nerespektovala fakt, že výrazná část obsahu tím přichází o svou kvalitu. Facebook se tak dal stěží používat jako hlavní služba pro skladování snímků.

V květnu sice Facebook začal nahrávat forografie s rozlišením navýšeným o 20 %, ale tato změna výrazné zlepšení nepřinesla. Ten pravý směr nabírá Facebook teprve nyní. Limity pro své fotografie totiž zvětší zhruba osmkrát, nebude tedy problém nahrát snímek o šířce nebo výšce až 2048 pixelů.

Facebook tak konečně pochopil, že část uživatelů zbytečně využívá konkurenční služby - zejména Flickr, které již obdobnou kvalitu nabízí.

Změnou projde také uživatelské rozhraní. Jednodušší bude vícenásobné tagování, přepínat mezi fotografiemi půjde bez nutnosti nového načítání stránky a bude tak rychlejší. Stabilnější a rychlejší by měl být taky samotný upload fotek, který se bude muset vypořádat s mnohem větším objemem dat, než tomu bylo doposud.
Představené změny zatím Facebook testuje, jejich uvedení by mělo následovat v příštích týdnech.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: