Facebook zpřístupnil tvorbu 3D fotografií uživatelům

12. 10. 2018 | Petr Michl
Ten pejsek je jako živý. Aby ne, když vystupuje z pozadí fotografie jako 3D objekt.

V říjnu Facebook oznámil své odvážné plány o propojení virtuální reality s největší sociální sítí, která je stále primárně ve 2D. Stalo se tak na tiskové konferenci jím vlastněné společnosti Oculus, k nově umožněné 3D vychytávce nicméně brýle zprostředkovávající virtuální realitu nepotřebujete.

3D objekty mohou nějakou chvíli používat ve svých reklamách inzerenti, běžní uživatelé ovšem zatím tahali za kratší konec. To by se mělo změnit nyní. K vytvoření 3D fotografie začněte vytvářet příspěvek, klikněte na 3 tečky v pravém horním rohu s dalšími možnostmi a zvolte "3D photo". Názorně to vysvětluje následující video návod. Bohužel je tato funkce zatím dostupná pouze na iPhonech s duální kamerou, tedy na modelech 7+, 8+, X a XS.

Jak to vše vypadá v praxi pak dokládá fotografie fenky West highland white teriéra, Lori.

A za zhlédnutí stojí i další ukázky fauny a flóry. 


Upřímně není tato podoba 3D fotografií tím největším technologickým počinem. V něčem zaostává i za 3D kartičkami s hokejisty, které si kupoval autor tohoto textu jako dítě v polovině devadesátých let. Rozhodně jde ale o zajímavé oživení news feedu. A uživatelé tak mohou dostat další pobídku, aby se zajímali o virtuální podobu největšího sociálního média, Facebook Spaces.

Pro ní už tedy bohužel jsou potřeba brýle Oculus. Do konce roku by na této platformě měla být dostupná možnost vysílat 360° živé video.

V příštím roce má být uveřejněna aplikaci Venues, díky které budou moci lidé sledovat sport či například koncerty nebo filmové premiéry ve VR pomocí virtuální helmy Oculus. Zkrátka čekají nás nové, lepší zítřky. Když ne skutečné, tak alespoň virtuální.  

Tip redakce: 

Virtuální realita je už prostě tady, a to i v politické komunikaci. Naposledy VR ozvláštnila volební kampaň Pirátů, mohli jste v ní například sbírat Hřiby.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: