Festka v působivém videu nabádá cyklisty, aby nadále jezdili sami

19. 4. 2020 | Petr Michl
Výzev značek k dodržování fyzického odstupu jste už viděli mnoho, ale toto je čistá osamělá poetika v sedle.

Krásné počasí láká ven a chuť zahodit roušky a vyjet na kole s partou kamarádů na vyjížďku je čím dál silnější. Dle českého výrobce špičkových silničních kol Festka na to ale není čas. Se svými spolupracovníky v oblasti filmu a fotografie a nadšenými cyklisty natočil krátké video, kterým chce apelovat na cyklisty, aby nadále dodržovali bezpečnostní opatření, jezdili sami a neshlukovali se na populárních místech.

„Bylo mi trochu líto, že lidé neberou varování o sociálních rozestupech vážně a potkával jsem skupinky cyklistů, běžců, lidí v parcích. Rozhodl jsem se oslovit své kamarády cyklisty a společně jsme natočili video, které má upozornit na dodržování rozestupů, abychom už brzy mohli jezdit zase všichni společně,” říká Michael Moureček, spoluzakladatel Festky a bývalý profesionální cyklista, o dodává:

„Jako milovníci cyklistiky jsme cítili, jak nás pěkné počasí a rostoucí naděje táhne ven. Ale víme, co všechno je v sázce, a tak jsme si řekli, že vyzveme naši komunitu ke zdrženlivosti a zodpovědnosti.”

Video vytvořil vášnivý cyklista a režisér Jan Krofta, který společně s kameramanem Jiřím Švorcem a Michaelem Mourečkem v roli osamělého jezdce maximálně využili unikátních možností, které současná situace skýtá. Ve videu se objevují unikátní záběry z liduprázdných lokalit, jež se za normálních okolností hemží stovkami či tisíci obyvatel a návštěvníků Prahy. Vizuální i významový dopad těchto záběrů je velmi silný.

Na natáčení, které probíhalo o víkendu 4. - 5. dubna 2020 v časných ranních hodinách zcela v souladu s bezpečnostními opatřeními, se dále podílel Petr Mrkous (střih), Mishan Pajdiak (mix zvuku), produkce - Unit/Sofa a obrazová postprodukce - PFX.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.