GE Money mění svůj název na Moneta Money Bank

25. 4. 2016 | Petr Michl
Ve finančním sektoru dochází k dalšímu velkému rebrandingu. General Electric se chce soustředit už jen na průmysl a z bankovnictví se stahuje. Z GE Money Bank bude Moneta Money Bank.

General Electric (GE) je jednou z nejznámějších společností světa a její jméno dávalo znak stability i GE Money Bank. To ovšem přestává platit. GE chce své aktivity na finančním sektoru utlumit a z GE Money Bank, a. s., se stává Moneta Money Bank, a. s.

Tento krok je vyústěním změny strategie oznámené již v loňském roce. GE se chce zaměřit na to, aby byla především inovativní industriální společností. Podnikatelské aktivity ve finančním sektoru se přitom s tímto novým směrem neslučují. Česká pobočka GE Money Bank, a.s. se na rebranding připravovala. Během roku 2015 si registrovala na Úřadu průmyslového vlastnictví názvy Spectra Bank, AVA Bank, ARC Bank, ICCO Bank, CZ Money Bank, Lípa Bank a Bene+ Bank.
Banka, která je v Česku zisková a má zde přes 1 milion klientů, na podzim dávala svým zákazníkům vybrat mezi názvy Bohemica Bank, Felicia Bank, Xpera Bank, Opera Bank a byla otevřená i jejich návrhům.

Žádná z původně nabízených variant se nakonec tou vítěznou nestala. Dnes byla společně s informováním o tom, že všech 511 milionů kmenových akcií GE Money Bank, a. s. bude nabídnuto institucionálním investorům na Prime Marketu Burzy cenných papírů Praha, oznámena i změna názvu na Moneta Money Bank, a. s.

Důvěryhodnost je pro bankovní instituce tou největší devízou. Jméno osmé nejhodnotnější značky dle globálního žebříčku Interbrand za rok 2015 ji GE Money Bank rozhodně dávalo. Nyní ji chtě nechtě do značné míry ztrácí. Důvěra v značku totiž není ryze racionální záležitostí, je založena do značné míry na známosti názvu a na tom, jak dlouho ho lidé vnímají. Mimochodem je dobře, že se tento název týká České republiky. Na Slovensku je Moneta zavedenou značkou vložek do bot.

Štítky dokumentu: Budování značky
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.