Geniálně vytvořené YouTube video ukazuje havárii jen, když se ho snažíte zrychlit

30. 4. 2015 | Petr Michl
Název MOST TERRIBLE FATAL CAR CRASH EVER slibuje cáry plechu a lidského masa. Ve skutečnosti se jedná o jedno z nejkreativnějších varování, že spěchat na silnici se nevyplatí.Na silnici se nevyplatí spěchat. S nohou na podlaze totiž ani nemusíte dojet do svého cíle. Skvěle to ilustruje reklamní agentura BBDO Russia.

Využívá k tomu YouTube video, ale mnohem inovativnější cestou než by vás napadlo. Název „MOST TERRIBLE FATAL CAR CRASH EVER" evokuje, že obrazový materiál přinese cáry plechů a lidského masa (YouTube donutil tvůrce video nahrát nanovo s jiným názvem, tím je nyní DON'T RUSH - pozn. red.). Když ovšem prokoukáte celých 10 minut videa neuvidíte nic jiného než auta, která se poklidně míjejí - každé na své straně silnice.

Pokud ovšem budete přejíždět kurzorem po dolní časové linii videa ve snaze najít akci, budete v thumbnail náhledu svědkem čelního střetu s červeným nákladním vozem Scania. Když chytnete kolečko, které je indikátorem již zhlédnutého videa, a budete ho posouvat po dolní časové linii uvidíte alternativní příběh se špatným koncem i na velké obrazovce videa, jako to je ukázané na fotografii výše. Po srážce se v náhledu objevuje déle než půlku celkové stopáže jasné sdělení: Don't rush (Nespěchejte)". Nepamatujeme si, že by bylo toto poselství předáno kreativnějším způsobem.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.