Gmail Chat a AIM navázaly spolupráci

20. 5. 2011 | SLoN
Společnosti AOL a Google posunuly své partnerství na zcela novou úroveň. Zahájily kompletní spolupráci mezi AIM, Gmail a Google Talk.

Společnosti AOL a Google posunuly své partnerství na zcela novou úroveň. Zahájily kompletní spolupráci mezi AIM, Gmail a Google Talk. Uživatelé služby Gmail by měli mít přístup ke svým AIM účtům přes Google Talk již od roku 2007, jenže AIM účty nemohou odesílat zprávy na účty Google Talk a naopak. Tímto neobratným žonglováním mezi dvěma různými IM účty byla omezena užitečnost AIM ve službě Gmail.

První velkou změnou, kterou spolupráce přináší, je, že uživatelé AIM mohou nyní posílat své zprávy na své kontakty z Googlu a naopak. Protože uživatelé mohou přidávat své AIM kontakty přímo přes Gmail, odstranil Google možnost přihlásit se přes AIM. To by za normálních okolností bylo problémem pro uživatele Googlu, kteří mají stovky AIM kontaktů ve svém chatu na službě Gmail. AOL však vytvořil nástroj, s jehož pomocí si uživatelé mohou rychle přidat své přátele z AIM do Gmailu.

Provedené změny nemusí mít na uživatele okamžitý vliv, ale jsou to změny velkého rozsahu. AOL i Google mají momentálně desítky milionů uživatelů. Propojení jejich uživatelské základny činí obě diskusní platformy mnohem užitečnější a zároveň jim může pomoci odrazit konkurenci. Na jejich místě je třeba obávat se Facebooku, jehož služba Facebook Chat je stále oblíbenější, a Skypu, který má více než 500 milionů uživatelů a nedávno se stal součástí společnosti Microsoft.

Zdroj informací a fotografií: www.mashable.com
 

Štítky dokumentu: Facebook Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: