Google+ dělá kouzla s fotografiemi - umí GIFy, HDR i fotky, kde se všichni usmívají

17. 5. 2013 | BeDa
Google+ má nový layout a dává nevídaný prostor obrázkům. Sada prvků Auto Awesome umí s fotkami zázraky.

Google na své konferenci I/O v San Franciscu představil velkou řadu novinek. Už jsme vás informovali o chystané podobě Google Maps a nový facelift dostane i sociální síť Google+. Stejně jako ostatní sociální sítě, i Google+ inovuje především přes obrázky. Díky tomuto novému designu ale vypadá hodně podobně jako konkurenční sítě Facebook a Pinterest.

Aby byla sociální síť Google+ chytřejší a intuitivnější, přidala společnost Google 41 nových prvků. Layout má několik sloupců, ale ne vždy se uživateli zobrazí všechny. Záležet totiž bude na tom, jaké zařízení pro přístup k síti použije. Podle velikosti obrazovky tak uvidí uživatelé jeden až tři sloupce.

Fotografie u nového designu zaujímají celou šířku streamu. Google také přidal hashtagy. To má pomoct nejen uživatelům při sledování oblíbených témat, ale i Googlu samotnému, protože snadněji najdou a ohodnotí jednotlivé konverzace, které se na síti odehrávají.


Zaměření Google+ na fotky ale není jen ve větším prostoru, který je obrázkům věnován, ale i v nových možnostech, jak s fotkami pracovat a ve větším prostoru, kde fotky ukládat (úložiště každého uživatele je neomezené, jen u fotek ve vysokém rozlišení nad 2048px je zdarma do velikosti 15 GB). Odpověď na Twitter a jeho Vine představuje jeden z prvků Auto Awesome, Pohyb. Ten umožní jednoduše z několika obrázků vytvořit pohylivý GIF. Tím ale vychytávky pro obrázky u Google+ nekončí.Dalšími možnostmi v Auto Awesome, které jsou bohužel v češtině nadepsané jen jako Automatické zdokonalení, jsou lepší vykreslení světlých a tmavých míst na fotkách pomocí prvku HDR. Jednoduše se budou dát sloučit záběry s různými expozicemi.

U skupinových fotografií dokáže jeden z nástrojů zase propojit několik záběrů tak, aby se na výsledném snímku všichni usmívali, i když se to původně na žádném obrázku fotografovi nepovedlo. Ve funkci Panorama Google zase sám rozpozná, kde na sebe jednotlivé obrázky krajiny navazují a automaticky je propojí v jednu širokoúhlou fotografii.

A kdo by chtěl fotky jako z fotoautomatu použije prvek Mix, který zvládne sérii portétů se stejným pozadím poskládat do koláže.

V nabídce jsou i základní úpravy (Auto Enhance) nahraných fotek. Klasické oříznutí, úprava expozice, změna sytosti nebo teploty. Bez filtrů už dnes skoro žádný fotoeditor nedá ani ránu, proto je i na Google+. Další přidanou hodnotou jsou pak doplňky pod názvem Fantazie, kdy uživatelé do obrázků mohou vkládat komiksové bubliny nebo vlastnoruční kresbičky.

Při pořizování fotek přes mobil, nabízí Google možnost Automatického zálohování. Kdy se vyfocené obrázky rovnou nahrají na váš účet na Google+.  A aby v té nové záplavě fotek, které budou chtít uživatelé na Google+ nahrát a upravit, nemusel nikdo dlouho listovat, je zde i možnost Výběru (Highlights). Na kartě Výběr najde každý uživatel své fotky nahrané fotky na Google+, které byly automaticky vybrány pro účely sdílení. Budou tak odstraněny duplicitní, rozmazané i špatně exponované fotky a zbydou jen ty fotky, s lidmi, místy a dalšími žádoucími vlastnostmi, na kterých uživateli záleží.

 

 Zdroje: https://plus.google.com/photos/whatsnew, www.techcrunch.com, www.mashable.com

Štítky dokumentu: Google Google+

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: