Google+ vylepšuje obrázky a videa

1. 11. 2013 | Bednářová Daniela
Google+ to s fotkami vyloženě umí. Automaticky vylepšuje a ukládá, možná začne i brzo i fotografie rovnou pořizovat.

Google+ patří i po několika letech existence mezi poněkud opomíjené sociální sítě. Cestu k uživatelům se snaží najít podobným způsobem jako řada jiných sítí - přes obrázky a přes mobilní zařízení.  A obrázkům věnuje již od začátku speciální péči. Pro Google+ nyní představuje 18 nových prvků pro aplikaci běžící na operačních systémech Android.

Google hlásí, že jeho uživatelská základna má přes 540 milionů členů. A ti každý týden nahrají přes 1,5 miliardy fotek. Podle Bradleyho Horowitze, produktového manažera, nechce být Google+ jen další síť na sdílení, ale chce se stát místem, kde budou lidé ukládat své vzpomínky.

A co je v aplikaci nového?

Hangouty  zkrásněly, jsou nyní v HD a dá se s nimi během vysílání i manipulovat. povídat si můžete v černo-bílém modu nebo se dá na mluvícího soustředit pozornost prostřednictvím funkce zaostření - Spotlight.

Nově jsou také Hangouty obohaceny o sdílení lokace a posílání sms. Takže místo psaní adresy, stačí poslat mapku z  Google Maps. Video doplňují nově i textové zprávy, které ale mohou obsahovat i animované GIFy.

Vysílání Hangoutů se dá plánovat a také promovat na speciální stránce.

Při konverzaci si také nově můžete prohlédnout svůj protějšek o něco pečlivěji, Kromě toho, že jsou Hangouty v HD, jdou i na celou obrazovku a automaticky se zde opravuje osvětlení a snímaní webové kamery.

Fotky a videa

Fotky a videa tvoří základ našich vzpomínek, Google chce, aby nebylo tak těžké mít je pěkně pohromadě, bezpečně uložené a uspořádané.  Proto se snaží dělat většinu věcí automaticky.

Automaticky ukládá všechen pořízený materiál.

Vyhledávání se také snaží udělat snadné a zábavné. Automaticky rozpoznává přes 1000 různých objektů, stačí tedy vyhledat ten, která vás zajímá, Třeba všechny vaše fotky se sněhuláky.

Fotky prochází automatickým vylepšením, ale jde samozřejmě veškeré úpravy vracet a znovu aplikovat. V rámci možných úprav fotografií nabízí aplikace Google+ pro Android i funkci převedení do HDR looku - HDR Scape filtr. Běžně k HDR fotce potřebujete několik snímků, s touto funkcí postačí jeden záběr.

V nabídce je i filtr analogový Analog Efex Pro.

Google+ pro Android nabízí i další možnosti úpravy:

Action - díky této funkci budou obrázky vždy perfektně ostré a snímaný pohyb rozfázovaný

Eraser - s gumovacím nástrojem se snadno zbavíte nechtěných čumilů u památek i náhodných nudistů na fotkách z dovolených.

Movie - tato funkce vytváří upoutávky na fotky a videa - umí efekty, přechody i soundtracky.


Veškeré prvky na úpravu fotek a videí budou uživatelům na mobilních zařízeních s OS Android k dispozici během tohoto týdne. Vylepšení pro Hangouty během několika týdnů.

Štítky dokumentu: Google+ Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: