Google bude prodávat knihy o Harrym Potterovi, spojil se s Pottermore

21. 7. 2011 | BV
I když je příběh o kouzelnickém učni Harrym Potterovi ukončen, mánie fanoušků zdaleka nekončí. Google to dobře ví, a proto se spojil s Pottermore.

I když je příběh o kouzelnickém učni Harrym Potterovi ukončen a má za sebou velmi úspěšnou premiéru, mánie fanoušků zdaleka nekončí.

Toho si je Google dobře vědom, a proto podepsal smlouvu o úzké spolupráci s novým internetovým projektem Pottermore.com, za nímž stojí britská spisovatelka J. K. Rowlingová.

Kromě jiného nabídne projekt svým fanouškům nákup elektronických knih pomocí online obchodu Google eBooks. K dostání bude všech sedm dílů o čarodějnickém učni, které i nadále sklízí celosvětový úspěch.

Spisovatelka J. K. Rowlingová se dlouhá léta bránila vydat knihy v digitální podobě. Nakonec však neodolala a nabídne je přes Pottermore.

V rámci smlouvy bude také Google zajišťovat práva pro všechny nákupy knih a audio knih na Pottermore.com. Platit se bude pouze prostřednictvím služby Google Checkout.

V budoucnu plánuje ambiciózní projekt využít pro šíření videí i službu YouTube.com. Web se široké veřejnosti otevře již v říjnu tohoto roku, a to hned v několika jazycích (v angličtině, němčině, francouzštině a španělštině).

Zdroje: www.marketingmagazine.co.uk, www.mashable.com
 

Štítky dokumentu: Google YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: