Google chce, aby zaměstnanci pracovali z domova další rok

28. 7. 2020 | Petr Michl
Většina z 200 tisíc zaměstnanců Googlu (respektive Alphabet) bude pracovat z domova až do července 2021. Těžko najdete větší test toho, jestli home office funguje.
„Můžete mít ty nejlepší taktiky na světě a peníze. Když budete mít špatně strategii, neuspějete.“ 1
  • Jak zlepšit efektivitu prodeje?
  • Jak komunikovat se zákazníky?
  • Jak vycházet vstříc klientům?
  • Jak zpracovat funkční strategii?
Nezůstávejte pozadu!
Zanechte nám kontakt, obratem se s vámi spojíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
1 1 zdroj: Mark Ritson


Jedna z relaxačních zón v kancelářích Googlu v Amsterdamu. 
Zdroj: handluggageonly.co.uk

Google není gigantem digitálního světa sám od sebe. Pomáhá mu v tom na 200 tisíc zaměstnanců. Za uplynulá léta byly popsány stohy papíru o tom, jak jim je vytvářeno v kancelářích Googlu to nejkrásnější prostředí podněcující kreativitu a dodáván veškerý servis — tak aby ani neměli tendence jít domů. Nyní se ale zdá, že na tobogán vedoucí přímo do kantýny bude usedat ještě nějakou chvíli prach. Sundar Pichai, CEO společnosti Alphabet zastřešující Google a další značky, poprosil zaměstnance, ať zůstanou pracovat z domova, a to až do července 2021.

Dle Wall Stret Journal se to týká většiny z 200 tisíc zaměstnanců Alphabet. Google umožnil lidem pracovat z domova krátce po zhoršení stavu v USA. Nejprve do července 2020, poté do září a nyní se bavíme o prodloužení o rok oproti původnímu plánu. Jasně to ukazuje, že obavy z šíření Covid-19 v kampusu společnosti jsou nadále vysoké.

Pandemie přinesla poznání, že pracovat převážně z domova jde. Ne ale nutně všem a v každé roli či pozici.  Pokud to ale dokáže Google de facto rok a půl v kuse, bude to znamení nejen pro firmy v digitálním byznyse, že home office není něco, co by mělo být bráno jako znouzectnost.

Tip redakce

obr

V tuto chvíli je těžké odhadovat, jaké dopady s sebou ponese takto masivní míra práce z domova. Jelikož Google svůj růst do značné míry staví na inovacích, v počátku budovaných v malých týmech s vysokou mírou autonomie, může být tato součást jeho pracovní kultury ohrožena.  Nebo taky ne. Inovace v kvapíkovém tempu pouze přes online nástroje předvedl nedávno Apple v humorném krátkém filmu s názvem The whole working-from-home thing.

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: