Google Health končí

27. 6. 2011 | bN
Služba Google Health skončí k 1. lednu 2012, společnost Google to oznámila na svém blogu.

Služba Google Health skončí k 1. lednu 2012, společnost Google to oznámila na svém blogu. Google Health byla spuštěna v květnu 2008 a šlo o službu, která vyvolala velkou bouři nevole a obav z toho, že Google o nás bude vědět úplně vše i z hlediska našeho zdravotního stavu.

Podobně jako řada dalších služeb od Google, byla Google Health zřejmě něčím, co předběhlo dobu. Hlavním kamenem úrazu byla nejspíš nedostatečná komunikace projektu, která způsobila, že nedokázal prorazit do zdravotnictví.

Google spustil betaverzi služby Google Health, jakéhosi online úložiště, kde si uživatelé mohou shromažďovat informace o svém zdravotním stavu, v květnu roku 2008. Co vše služba nabízí?

Lze zadat, jakými nemocemi trpíte, jaké alergie máte, které léky užíváte, jaké rehabilitační procedury absolvujete atd. Vedle toho Google Health nabízí několik sekundárních služeb jako je hledání lékařů a zdravotnických zařízení (ve vybraných státech), ukládání kontaktů na vaše lékaře do adresáře či encyklopedii všemožných onemocnění.
 

Štítky dokumentu: Google YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: