Google mapy budou bohatší o videa. Mohou je přidávat Místní průvodci

29. 8. 2017 | Kristýna Vozková
Proč by měly být Google Maps vylepšené jen fotografiemi? Registrovaní Místní průvodci (Local Guides) mohou nově přidávat i videa. Může to pomoci i podnikům, třeba restauraci, která se pochlubí aktuálním menu nebo náladou v kuchyni.

Co udělá běžný zástupce dnešní digitální generace, než vyrazí někam na výlet? Ve většině případů nejdříve prozkoumá fotografie daného místa a jeho okolí. Zjistí tak, které památky rozhodně stojí za to navštívit, jaký hotel vyhovuje interiérem i vybavením jeho potřebám a která restaurace servíruje tu nejlepší pizzu. K tomu mu dodnes pomáhaly fotografie od místních průvodců na Google Mapách. Společnost Google ale ví, že se o každém místě dozvíme mnohem více, když jej vidíme v pohybu. Proto nově umožňuje nahrávání krátkého videa k více než milionu míst na svých mapách.

Videa můžete přidávat buď: 

    1. Ze stránky místa
    2. Z vašich Google příspěvků
    3. Z vašich fotografií a prostřednictvím aplikace Galerie

Pokud nahráváte video přímo z daného místa, stačí si jej najít na Mapách, kliknout na „přidat fotografii“ a „fotoaparát“ a podržet spoušť fotoaparátu 10 vteřin.  Pokud jej nahráváte zpětně ze svých souborů, zvolíte místo možnosti „fotoaparát“ možnost „složka“ a vyberete soubor, který chcete nahrát. Zvolené video může mít délku maximálně 30 vteřin. V obou případech je nutné nahrávat videa vertikálně.

V současné době lze videa nahrávat pouze ze zařízení pracujícího na platformě Android. Pokud jej chcete odstranit, můžete k tomu použít buď zařízení s Androidem nebo desktop.

A k čemu jsou videa na Google mapách užitečná? Můžete jejich prostřednictvím cestovatelům přiblížit například interiéry nebo exteriéry různých budov (restaurací, obchodů, muzeí, klášterů a jiných památek), ukázat jim krásy přírody, nejkrásnějšího medvídka ve výloze hračkářství, ale třeba i talíř plný špaget z vaší oblíbené restaurace. Volba je jen na vás. Můžete také natočit sami sebe a vytvořit tak krátkou recenzi daného místa s tipy pro návstěvníky. A samozřejmě si tak můžete nasbírat další body.

Ostatní uživatelé mají možnost si prohlédnout další videa a fotografie, které jste do Map Google přidali, a přečíst si vaše recenze.

Na YouTube kanálu Google Local Guides máte možnost podívat se na to, jak by mohla mimo jiné vypadat například videa interiéru a exteriéru.

Pokud jste Místní průvodce, využíváte platformu Android a videa vám nejdou načíst, buďte trpěliví. Jedná se o nově zavedenou službu a možná bude trvat o něco déle, než ji budete moci začít využívat. Rozhodně to ale stojí za to.

Zdroje: searchengineland.com,  localguidesconnect.com

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: