Google nadělil českým uživatelům památky UNESCO

4. 12. 2009 | TAM
Google spouští ve funkci Street View další česká místa společně s památkami světového kulturního dědictví (UNESCO) - Společnost Google oznámila uzavření globálního partnerství s UNESCO, aplikace Street View zároveň zpřístupňuje i největší dominanty České republiky.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Cílem partnerství s organizací UNESCO je zahrnout památky světového kulturního dědictví do Street View. Byly pořízeny nové obrazové materiály pro památky UNESCO z Francie, Itálie, Velké Británie, Španělska, Nizozemska a České republiky.

Panoramatické snímky těchto „speciálních kolekcí“, ke sběru kterých se využila i Street View tříkolka, jsou nyní online, a uživatelé internetu z celého světa si je mohou prohlížet prostřednictvím stránky google.cz/unesco. Ode dneška tak je možné zajít i na virtuální prohlídku zajímavých historických památek v České republice. Mezi tato místa patří Olomouc, Ostrava nebo celé historické centrum v Českém Krumlově.

Největší dominanty České republiky nyní dostupné v Google Street View

V Google Street View byly nyní širokému publiku zpřístupněny také speciálně nasbírané fotografie nejznámějších míst České republiky. Snímky zahrnují i některé turistické poklady, které vyhrály v hlasování české veřejnosti uspořádaném společně Googlem a organizací CzechTourism letos v létě. Již dnes je tak možné prohlédnout si online historické centrum Olomouce a Českého Krumlova. Zajímavým překvapením pro uživatele budou určitě nejen historická místa, ale i Zoo v Ostravě, Zoo v Praze a známé parky Letná a Stromovka v Praze.

„Je skvělé vidět, jak si čeští uživatelé funkci Street View oblíbili. Proto jsme chtěli ještě před Vánoci uvést speciální českou kolekci snímků s několika dalšími překvapeními navíc,“ říká Jaroslav Bengl, produktový manažer Google Česká republika. „Zároveň se Česká republika může svými historickými klenoty pochlubit celému světu a přilákat tak mnoho nových turistů.“

Světové dědictví na Mapách Google

Google společně s UNESCO také oznámil nové vrstvy v Mapách Google a Google Earth s přizpůsobitelnými ikonami a informačními bublinami. Uživatelé se mohou zblízka podívat na stovky památek ze světového kulturního dědictví, všechny propojené se stránkami UNESCO s podrobnými informacemi.

Google bude v nadcházejících měsících úzce spolupracovat s UNESCO, aby vybral další památky ze zemí po celém světě, kde se sbírala Street View dokumentace. Cílem je získat fotodokumentaci míst z různých regionů celého světa včetně Austrálie, Brazílie, Kanady, Japonska, Mexika, Jižní Afriky, Spojených států a mnoha evropských zemí. Se souhlasem správce objektu Google pořídí rozsáhlou fotodokumentaci, která tato místa zpřístupní milionům lidí po celém světě, kteří by pravděpodobně nikdy neměli příležitost navštívit památky osobně.

Projekt je realizován v naději, že zpřístupnění památek Unesco ve Street View zvýší povědomí o těchto památkách a posílí zájem lidí o jejich uchování.

Společnost Google spolupracuje se správci památek po celém světě a vyvíjí maximální úsilí, aby se tyto památky dostaly na mapu. Partnerský program Street View je nyní k dispozici na https://services.google.com/fb/forms/streetviewinterestedpartner/.

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: