Google naděluje web designerům. Dává k dispozici komponenty grafického stylu Material

8. 7. 2015 | Petr Michl
Chcete vyšperkovat váš zastarale vypadající blog, nebo microsite pro klienta, na kterou není moc peněz. Google v pondělí uvolnil zdarma nástroj Material Design Lite.

Chcete vyšperkovat váš zastarale vypadající blog, nebo microsite pro klienta, na kterou není moc peněz? Google v pondělí uvolnil zdarma nástroj Material Design Lite, který je de facto knihovnu komponentů jeho grafického stylu Material.

Ten je vlastní nejnovější verzi Androidu a Material Design Lite má za cíl umožnit tento styl snadno implementovat i na webové stránky s pomocí HTML, CSS a Javascriptu.

K dispozici jsou šablony pro:

blogy (včetně call-to-action volajících po přihlášení k newsletteru, sdílecích tlačítek a počítadel atd.)


stránky bohaté na text
(s horizontální navigací na horní liště, mapou stránek i propracovaným zápatím umožňujících ukázat obsah webu)


dashboardy
(pro vizualizaci dat a informací s jednoduchou vertikální navigací)


i prostý design článků.
MDL nabízí víceméně kompletní sadu ovládacích prvků, které potřebujete pro moderní web, včetně různých tlačítek, rozbalovacích menu, karet, přepínačů, sliderů atd. Google poskytnutím MDL nadělil svoji představu designu pro mobilní zařízení i webovým tvůrcům. Je jasné, že se mu vyhnout ti, co chtějí unikátní řešení. Pro ty, co u projektů hledají jakýsi funkční minimalismus a zároveň si jsou jistí, že se odliší obsahem, je to ovšem velmi vítaný dar. Najdete ho na www.getmdl.io

Štítky dokumentu: Google
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.