Google nově u display reklam umožňuje platit za konverze

19. 12. 2018 | Milada Zemanová, Petr Michl
Inzerenti mohou nově u kampaní s cílovou cenou za akvizici (CPA) platit za konverze místo prokliků či impresí. Cílem této změny je generovat co nejvíce konverzí ve zvoleném cenovém limitu.
30% srazil Covid-19 z ceny CPC reklamy. 1
  • Jak dosáhnout lepšího výkonu?
  • Jak lépe zacílit zákazníky?
  • Jak zvýšit konverzi?
  • Jak využít levnější ceny reklamy?
Využijte příležitosti!
Zanechte nám kontakt, obratem se s vámi spojíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
1 zdroj: Socialbakers — Social Media Trend Report Q1

Od minulého týdne je v rámci display kampaní možné platit za konverze místo prokliků. Inzerenti budou tedy platit až ve chvíli, kdy uživatel provede akci na jejich webu či v aplikaci. Současně inzerent nikdy nezaplatí více, než kolik je jeho nastavená cena za akvizici. Google v této souvislosti uvedl následující příklad:

„Řekněme, že vaše cílová CPA je 10 dolarů a během víkendu získáte 30 konverzí. V takovém případě zaplatíte přesně 300 dolarů a nebudete platit za prokliky ani imprese.”

Možnost platit za konverze je k dispozici pouze v případě, když zvolíte Target CPA (cílová CPA). Tato varianta funguje na stejném algoritmu nabízení ceny, jaký je u platby za proklik. Jak Google uvedl, cílem je generovat co nejvíce konverzí v daném cenovém limitu.

Aby inzerenti mohli zažádat o platbu za konverzi, musí jejich účet splňovat následující podmínky:

  • obsahovat minimálně 100 konverzí a to za posledních 30 dnů,
  • časový úsek mezi kliknutím na reklamu a samotnou konverzí nesmí být delší než 7 dní. Tuto podmínku musí splňovat alespoň 90 % konverzí (z těch za posledních 30 dnů, pozn. red.),
  • cílová CPA musí být nižší než 200 dolarů.

Pokud inzerenti zvolí platbu za konverzi, může se stát, že jejich denní rozpočet bude překročen i více než dvojnásobně. Nicméně v rámci kalendářního měsíce bude jejich rozpočet dodržen.

Tato možnost je velmi dobrá především u výkonnostních display kampaní (tedy primárně těch remarketingových). Pokud je ale cílem kampaně dosah nebo zvýšení povědomí, bude vás tento způsob biddingu limitovat. Vaše kampaně totiž budou mít méně zobrazení," komentuje Markéta Kabátová z uLab a dodává:

Důležité je také  správně zvolit výši cílového CPA (ceny za konverzi). Pokud bude příliš nízká, tak se kampaně nezačnou ani zobrazovat. My jsme tuto funkci testovali v kombinaci se smart display kampaněmi (tedy kampaněmi, které samy hledají nejlepší publikum, na které cílit). Tam se pak děje to, že tyto kampaně hodně pracují s remarketingovými publiky a ta vytěžují. Ale to nemusí být vždy cíl, který od kampaní v obsahové síti očekáváte." 

Zdroje: Google, Marketing Land, Search Engine Journal

Štítky dokumentu: Google PPC
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.