Google ohlásil tržby za loňský 4. kvartál. S 26 miliardami dolarů překonal odhady analytiků

30. 1. 2017 | Zuzana Horáková
Obrat Googlu během posledního kvartálu stoupl meziročně o 22 %. Může za to mobilní vyhledávání a YouTube.Společnost Alphabet, pod kterou spadá mimo jiné i Google
, oznámila finanční výsledky za čtvrtý kvartál loňského roku. Dosáhla na obrat 26,06 miliardy dolarů, což bylo více než předpokládali finanční analytici . V meziročním srovnání se jedná o vynikající 22% nárůst. Dominantní část tržeb stále produkuje samotný Google, který přinesl 25,8 miliard dolarů. „Náš nárůst ve čtvrtém čtvrtletí byl výjimečný. Bylo to díky mobilnímu vyhledávání a YouTube,“ řekla Ruth Porat, finanční ředitelka Alphabet.

Příjmy z reklamy dosáhly hodnoty 22, 4 miliard dolarů, což představuje nárust 17%. Celkový počet placených kliknutí vzrostl na Google platformách o 43 %, ale cena za proklik (CPC) klesla o 16 %.

Google oznamuje i „ostatní výnosy“. Jejich nárůst byl o 62 %. Mezi „ostatní výnosy“ lze zahrnout některé
z hardwarových produktů, které společnost vyvinula (např. mobilní telefon Pixel nebo ovládání „chytré domácnosti“ Google Home). Finanční analytici odhadují prodej až jednoho milionů telefonů Pixel
a přibližně půl milionů jednotek Google Home. Google expanduje i do nových oblastí. Snaží se rozšířit aplikaci na webový hosting Google Cloud.

Graf analýzy kvartální finančních výsledků: Google vs. ostatní tržby subjektů Alphabet.

I příští rok čekají Google nemalé výzvy, týkají se zejména samotného vyhledávání a toho, jak může změnit vyhledávání hlasem. „Jsme z něj (hlasového vyhledávání) skutečně nadšení. Předpokládáme, že bude pracovat napříč mnoha kontexty: v telefonech, domácnostech, televizích, autech. Google Home měl velmi silný kvartál. Budeme pokračovat ve velkých investicích do této oblasti," uvedl CEO Googlu, Sundar Pichai.

Součástí společnosti Alphabet se Google stal v roce 2015 spíše z organizačních důvodů. Alphabet je souborem firem, z nichž je pochopitelně největší Google. Celkové tržby Alphabet činily za rok 2016 necelých 91 miliard dolarů oproti 75 miliardám dolarů za rok 2015.

Zdroje: abc.xyz, Marketing Land, TechCrunch

Štítky dokumentu: Google YouTube
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.